Sağlık Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlatıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SGK’lı kişilerin özel hastanelerde ödediği farkı ortadan kaldıracak, Türk sağlık sektörünün yıllardır beklediği ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park Hastaneler Grubu ve MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğinde Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlandı.

Almanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde uygulanan, Türkiye sağlık sektörünün ise 2000’li yılların başından bu yana beklediği ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ Medical Park Hastaneler Grubu ve MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğinde ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Sağlık sektöründe çığır açacak ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulaması ile SGK’lı kişiler, Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler.

SGK’LI KİŞİLERE ÖZEL

Bu uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını söyleyen MAPFRE GENEL GRUBU CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül, “Uzun yıllardır üzerinde konuşulan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park ve MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğinde Türkiye’de ilk kez hayata geçti. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK’lı kişilere büyük avantajlar sağlayacak. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ yaptıran kişiler, Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler” dedi.

DİĞER ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI POLİÇELERİNİN 3’TE BİRİ FİYATINA
SGK’lı kişilerin Özel Sağlık Sigortasının yaklaşık 3’te 1 fiyatına ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ poliçelerini satın alabileceklerini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “SGK’lı kişiler, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı çok uygun fiyatlara yaptırabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde daha da düşük olacak. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece “yatarak” teminatını da seçebilecekler.”

5 YILDA 5 MİLYON TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Türkiye’de özel sağlık sigortası sahibi kişi sayısının yaklaşık 1 milyon 600 bin olduğunu belirten Gül, sektöre ilişkin şu bilgileri verdi: “Türkiye’deki özel sağlık sigortası prim büyüklüğü 2 milyon 400 bin TL’dir. Özel Sağlık Sigortalarında kişi başı ortalama prim ücreti ise yaklaşık 2 bin 400 TLdir. Özel Sağlık Sigortalı sayısı, toplam nüfusumuzun yüzde 2’sidir. Türkiye’de SGK kapsamında yaklaşık 65 milyon kişi bulunuyor. ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ sisteminde ise bu yeni işbirliğimizin hedefi 5 yılda 5 milyon kişiye ulaşmak.”

SGK’LILAR MEDİCAL PARK’TA TEK KURUŞ ÖDEMEDEN TEDAVİ OLACAK

‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulamasına öncülük eden sağlık grubu Medical Park Hastaneler Grubu oldu. Özel sağlık sektöründe “Herkes İçin Sağlık” felsefesiyle 18 yıldır hastalarına hizmet verdiklerini söyleyen Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise şöyle konuştu:

“Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedefimiz her zaman Türkiye’de tüm kişilerin eşit kalitede sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak oldu. Bu alanda bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. SGK’lı kişilere kapılarını açan ilk sağlık gruplarından biriyiz. Yine grup olarak Türkiye sağlık sektöründe devrim yaratacağına inandığımız bir uygulamayı ilk kez hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. MAPFRE GENEL SİGORTA ile çalışmalarımız sonunda ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Türkiye’de ilk kez hastalarla buluşturuyoruz. Buna göre; İstanbul’dan Batman’a Samsun’dan Antalya’ya 13 ilde hizmet veren 16 hastanemiz ve 2 tıp merkezimizde tedavi olan SGK’lı kişilerin, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile tek kuruş ödemeden tüm hastanelerimizde tedavi olabilecekler. Yani çok uygun fiyatlarla yaptırabilecekleri bir tür özel sağlık sigortası ile fark ödemeden tedavilerini tamamlayıp hastanelerimizden ayrılabilecekler.”

Bugünden itibaren kurulan www.farkyoksigortasi.com web sitesinden tüm bilgilere ulaşılabilir.

MAPFRE GENEL SİGORTA A.Ş.

1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır. 2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini satın almıştır. Şirket Nisan 2009 tarihinden itibaren MAPFRE GENEL SİGORTA ünvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. MAPFRE INTERNACIONAL’ın MAPFRE GENEL SİGORTA ortaklık yapısındaki payı % 99,75’dir.

Geçmişten bugüne getirdiği 60 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettiren MAPFRE GENEL SİGORTA, mevcut ve potansiyel müşterilerine 1000’in üzerinde profesyonel acente ve alternatif dağıtım kanallarından oluşan yaygın hizmet ağı ile ulaşmaktadır. 2011 yılı sonunda toplam 557.793.398TL’lik prim üretimi gerçekleştirmiş olup, Türkiye’de yüzde 3,85’lik pazar payı ile faaliyet gösteren MAPFRE GENEL SİGORTA, sektördeki en yüksek ödenmiş sermayeye sahip üç şirketten biridir. Öz kaynak büyüklüğü açısından en güçlü kuruluşlar arasında yer alan şirketin ödenmiş sermayesi 350 milyon TL’dir.

MAPFRE GENEL SİGORTA, Türkiye’de AA(Tur) Finansal Güçlülük notuna sahip ilk şirkettir. Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından 2001 yılında A+ olarak açıklanan finansal yeterlilik notu, 2007 yılından bu yana, en yüksek not olan AA (Tur)’a yükseltilmiştir. Fitch Ratings, Nisan 2012 tarihinde şirketin finansal güçlülük notunu AA(Tur) olarak teyit etmiştir.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...