Sağlığınıza Akupunktur İle Kavuşun!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Estetik, güzellik ve lazer konularında her zaman değişik alternatifler sunan Estetik International Sağlık Grubu’nun akupunktur üzerine geliştirdiği yöntemler derdinize derman oluyor. Çünkü Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde Akupunktur, Ozopunktur ve Karboksipunktur’un çeşitli hastalık tedavilerinde ve estetik konularında sağladığı faydalar saymakla bitmiyor. Vücudun bozulmuş enerji alım ve kullanım dengesini tekrar ayarlamak gibi kulak ve vücuttaki (çene altı, kollar, karın, bacaklar) bazı akupunktur noktalarına yapıldığında genel zayıflama sağlayan Akupunktur, Ozopunktur ve Karboksipunktur tedavi yöntemleri, belli sıra ve değişik miktarlarda yapılarak böylece özel bir şifrelemenin geliştirilmiş olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu, bu yöntemlerin en çok tercih edilen yöntemler olduğunu açıkladı.

Sunduğu modern tıp çözümleri, hizmet kalitesi ve güler yüzlü personeli ile dünya standartlarında hizmet veren, Op. Dr. Bülent Cihantimur ve Eylem Cihantimur tarafından 1999 yılında kurulan, bugün Bursa, Ankara ve İstanbul’da; bir dal merkezi ve beş ayrı poliklinik ile toplam altı noktada hizmet veren Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde akupunktur yaptırmak isteyenlere kısa sürede çözüm buluyor. Özel noktalara yapılan işlemlerin, o bölgedeki özel şifreleme noktalarının dolaşımını tetikleyerek, bozulan koordinasyonu, iştah ve doyma merkezini düzenleyerek, vücudun çok daha verimli çalışmasını sağladığını belirten Estetik International Sağlık Grubu, mutluluk hormonu olan serotonin artımı sağladığı için strese bağlı yeme isteğini bloke ettiğini belirtti.

Akupunktur noktaları hücreler arası elektrik iletiminin trafo merkezleri gibi olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu yetkilileri, “Bir akupunktur noktasının elektrik resistansı 50.000 ohm (volt/amper) iken diğer cilt alanları 200.000 ila 2.000.000 ohm arasındadır. Elektrik direncinin düşük olması demek elektrik akımının daha fazla iletilmesi demektir. Akupunktur noktaları cilt altında veya kas içinde bulunurlar” dedi. Akupunktur noktaları 5000 yıldır bilinmesine rağmen, düşük elektrik potansiyeline sahip olduklarının tespiti ilk kez 1976’da Becker, daha sonra 1984’de Chan S ile olduğunu vurgulayan Estetik International Sağlık Grubu, 1989’da ise Darras tarafından radyoaktif bir madde olan Technetium’un (Tc) akupunktur medridyenleri boyunca ilerlediğinin saptandığını belirtti.

Sodyum-potasyum dengesi…

Akupunktur noktalarının, geleneksel olarak iğne, laser veya Uzakdoğu’da Moxa denilen bitkinin ısısıyla uyarıldığının bilindiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu doktorları, “Bunların hepsi hücrenin Sodyum-Potasyum (Na-K) dengesini düzenleyerek bozulmuş hücre elektrik iletisini normalleştirir. Düzeltilmiş elektrik iletisi, akupunktur noktalarından akupunktur meridyen hattı denilen yollarla dağılır ve tüm vücudun nöro-vegetatif sisteminin doğru sinyalleşmesini sağlar” dedi. Bozulmuş odağa uygun akupunktur noktalarına verilen uyarıların o noktada bulunan hücrelerin Sodyum (Na) ve Potasyum (K) dengesi değiştirdiğinin altını çizen Estetik International Sağlık Grubu, sinyalleşmeyi sağlayan odak noktalar olan akupunktur noktalarına batırılan akupunktur iğneleri bozulmuş hücre zarı elektriğini repolarize ederek hücre zarının stabilizasyonunu yeniden sağladığını belirtti. Estetik International Sağlık Grubu’nun çatısı altında verilen hizmetler dâhilinde akupunktur bozulmuş hücre elektriğini düzeltiyor ve bunun tüm nörovegetatif (sinir organ bağlantılı) sinir sistemine yayılmasını sağlıyor. Sonuç olarak akupunktur nöro-vegetatif düzensizliğinin yani bozulmuş sinir organ iletişim dengesinin düzelmesini sağladığını belirten Estetik International Sağlık Grubu, akupunktur noktalarının vücutta ve kulakta bulunduğunun altını çizdi. Akupunktur noktalarının çoğunun damar sinir (dermatom) yakınlarında olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu, “Birçok akupunktur noktası kasların motor nöron plaklarına isabet eder. Bu noktalar iğne, ısı, Ozon (O3) ya da Karbondioksit (CO2) ile uyarılabilir”.

Estetik International Sağlık Grubu

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Kaynak: Womenist.net

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.