Sadece nefes alarak zayıflama

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Sadece nefes alarak nasıl zayıflarsınız?
Nefes Koçu Reyhan Elmasri, nefes teknikleri ile birçok şey yapabileceğimizi söylüyor. Konsantrasyonu, hafızayı, IQ’yu artırabilir, aldığımız oksijeni verimli kullanarak metabolizmamızı hızlandırabiliriz. Zayıflamak da nefes çalışması ile yapabileceğimiz şeylerden biri…Reyhan Elmasri, bu konudaki çalışmasını paylaştı.
“Amerikada biliyorsunuz obezite çok yaygın. Orada obezlere nefes dersi aldırıyorlar.

Çünkü;
**Nefesle metabolizmayı hızlandırmak,
**Nefesle iştah kesmek ve
**Stres etkisini ortadan kaldırmak mümkün.

Sadece nefes alarak nasıl zayıflarsınız? paylaşan: Sozcu

Zaten yeme bozukluğunun sebebi tamamen duygusaldır. İnsanlar duygusal nedenlerden dolayı kendilerini yemeğe veriyor. Dolayısıyla doğru nefes almayı öğrenip belli nefes tekniklerini uyguladığımız zaman bu bozukluğu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Nefes tutma teknikleri yağ yakmakta da çok etkili. Siz nefesinizi alıp tuttuğunuz zaman içerde karbondioksite dönüşüyor ve o da vücuttaki yağların yanmasına sebep oluyor, metabolizmayı hızlandırıyor. Hem nefes alıp içinizde tutup hem de her tarafınızı kastığınız zaman vücudun sıkılaşmasını sağlıyor.

Ben hep uzun boyluydum ve 13 yaşımdan beri 42 bedendim. Hiç değişmedi. Nefes koçu olduktan sonra ben de hep kendimde denediğim için tam 1 beden inceldim. Yeme içme şeklim değişmedi ama inceldim. Bu yöntemleri danışanlarıma 4 seansta öğretiyorum.”

Kaynak: Sozcu.com.tr

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...