Sadece 4 Hareketlik Karın Sıkılaştırma Egzersizi

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Göbeği adeta bir korse gibi içe doğru çeken kasları çalıştıran bu 4 hareket ile düz ve sıkı bir karın sahibi olmak mümkün.

Son günlerde göbeğinizde bir çıkıntı oluştuysa üzülmeyin. Karın duvarının tamamını, özellikle de transverse abdominis kasını (göbeğini bir korse gibi içeri çeken kas) çalıştırmayı hedefleyen bu hareketleri, New York’taki Club H Fitness’ın Kişisel Eğitmen Yöneticisi Ashley Ntansah tasarladı. Bu egzersiz karnını sıkılaştırmaktan daha fazlasını yapacak: Omuz, bacak ve kalça kaslarında bile etkisini hissedecek ve sonuçları göreceksin!

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri

Hareketleri sırayla, aralarında 30 saniye mola vererek uygula. Her hareketi iki set yapmak için turu tekrarla. Haftada iki ya da üç kere, gün aşırı uygulayacağın bu program sayesinde artık korse giymene gerek kalmayacak.

İşte karın sıkılaştıran 4 egzersiz hareketi…

 

karin-sikilastirma-1Karın Sıkılaştırma Hareketi 1

Yere yüzüstü yat, dirseklerini büküp kolunun ön kısmına dayan ve parmak uçlarını flex yap. Vücudun düz bir çizgi gibi durmalı. Karın ve kalça kaslarını sıkarak aktif hâle getir. 15 saniye böyle dur, ardından dizlerini yere koyup beş saniye dinlen. Bunu bir tekrar olarak düşün. 10 tekrar yap.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilimselliği kanıtlanmış 6 Göbek Eritme Yöntemi

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...