Saçlarınız Neden Dökülüyor?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saç dökülmesinin tahmin ettiğinizden çok daha ciddi sebepleri olabilir. Bu sebepleri sizin için araştırdık. İşte karşınızda saç dökülmesinin sebepleri.

Troid Hastalığı Saç Dökülmelerinin Sebebi Olabilir

 

Troid hormanlarındaki dengesizliğin en belirgin belirtilerinden biri saç dökülmesidir. Ancak tedavi edildiği zaman saçlar eski sağlıklı haline dönecektir.

Bilnçsiz Diyet Yapmayın!

Bilinçsiz bir şekilde başlanan diyet vücutta bazı vitamin ve mirerallerde azalma gerçkleştiriyor. Nervesa, blumia gibi yeme problemleri yaşanan hastalıklarda da saç dökülmeleriyle karşılaşılabiliyor.

Demir ve Protein Eksikliği

Demir ve protein eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerinin sebebi beslenme kaynaklıdır. Vücutta demir ve protein alımı azaldığında saç dökülmesi gözlemleniyor.

Saçınızı Toplarken Dikkat

Saçınızı toplarken çok sıkmak veya çektirmek saçların dökülmesine sebep olabiliyor. Bu işlem kelliğe kadar varan sonuçlara neden olabiliyor.

Stres Saçın Düşmanı

Stres ve travmalar saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Yaşanan stres ve travmanın ardından devam eden 4 ay süresinde dökülmeler kendini gösterir.

Yüksek Ateş

Yüksek ateş saç dökülmesinin bir diğer önemli sebeplerindendir.

Saçı Fazla Isıya Maruz Bırakmak

Saçlarınızı sık sık düzleştirici kullanarak veya fön çekerek ısıya maruz bırakıyorsanız saç dökülmesi yaşamanız yüksek ihtimaller arasında.

Menopoz

Uzmanlar henüz menopozla saç dökülmesi arasında direk bir ilişki bulamamış olsalarda menopoza giren kadınlarda saç dökülmesi şikayeti görülüyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.