Saçlarınız Neden Dökülüyor?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saç dökülmesinin tahmin ettiğinizden çok daha ciddi sebepleri olabilir. Bu sebepleri sizin için araştırdık. İşte karşınızda saç dökülmesinin sebepleri.

Troid Hastalığı Saç Dökülmelerinin Sebebi Olabilir

 

Troid hormanlarındaki dengesizliğin en belirgin belirtilerinden biri saç dökülmesidir. Ancak tedavi edildiği zaman saçlar eski sağlıklı haline dönecektir.

Bilnçsiz Diyet Yapmayın!

Bilinçsiz bir şekilde başlanan diyet vücutta bazı vitamin ve mirerallerde azalma gerçkleştiriyor. Nervesa, blumia gibi yeme problemleri yaşanan hastalıklarda da saç dökülmeleriyle karşılaşılabiliyor.

Demir ve Protein Eksikliği

Demir ve protein eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerinin sebebi beslenme kaynaklıdır. Vücutta demir ve protein alımı azaldığında saç dökülmesi gözlemleniyor.

Saçınızı Toplarken Dikkat

Saçınızı toplarken çok sıkmak veya çektirmek saçların dökülmesine sebep olabiliyor. Bu işlem kelliğe kadar varan sonuçlara neden olabiliyor.

Stres Saçın Düşmanı

Stres ve travmalar saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Yaşanan stres ve travmanın ardından devam eden 4 ay süresinde dökülmeler kendini gösterir.

Yüksek Ateş

Yüksek ateş saç dökülmesinin bir diğer önemli sebeplerindendir.

Saçı Fazla Isıya Maruz Bırakmak

Saçlarınızı sık sık düzleştirici kullanarak veya fön çekerek ısıya maruz bırakıyorsanız saç dökülmesi yaşamanız yüksek ihtimaller arasında.

Menopoz

Uzmanlar henüz menopozla saç dökülmesi arasında direk bir ilişki bulamamış olsalarda menopoza giren kadınlarda saç dökülmesi şikayeti görülüyor.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...