Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri

tarafından
441
Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Son dönemde kadınların internet üzerinde en çok araştırdıkları konulardan birisi olan hızlı saç uzatma konusu ile alakalı olarak merak edilenleri sizlere sunacağız. Saçlar, kadınların dış görünümleri açısından baktığımızda en çok önemsedikleri konulardan birisi olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanırım. Genele baktığımız zaman internet üzerinde çok fazla kaynak var.

Saç uzatıcı bakım kürleri ile evinizde herhangi bir ek markanın kozmetik ürününe ihtiyaç duymadan sorunsuz bir şekilde tüm uygulamaları yapabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Tabi ki hangi uzmanın kürünün çok daha etkili olduğu bu anlamda yine tartışılır ancak üzerinde durulması gereken bir detaydır diyebiliriz. Şimdi konu üzerinde duracağız.

Hızlı Saç Uzaması Nasıl Sağlanır?

Saçların hızlı uzaması birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkar. Genel itibari ile baktığımız zaman doğal saç bakım uygulamaları, sizler için son derece ciddi avantaj anlamına gelir ve ön planda tutulması gereken seçeneklerden birisidir. Saçların hızlı uzaması için saçların durumu ve saç derisi sağlığı son derece önemlidir.

Saç uzamasını hızlandırmak isteyen tüm okuyucularımız için birkaç önemli doğal bakım kürü önerimizi sizlere sunacak ve fikir edinmenize de yardımcı olacağız. Genele yönelik olarak internet üzerinde de en popüler seçenekleri sizler için araştırdık ve fikir sahibi olabilmeniz için sizlere sunuyoruz. Daha fazlası için yorum yapabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Bakım Kürleri

Genel itibari ile saç bakım uzmanlarının ya da kürler anlamında ustalaşmış isimlerin bu anlamda birçok farklı seçenek sunduklarını net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu anlamda kadınların da uygulayarak en verimli şekilde sonuç alabildikleri seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Şimdi kürlere geçelim.

1# Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu – Lavanta Kürü Tarifi

  • Aynı yılın taze ürünlerinden olmak şartı ile 1 tatlı kaşığı taze lavanta
  • 3 bardak kadar kaynar su

Malzemelerimiz bu kadar basit. Kaynar suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı taze lavantayı ekliyoruz ve 8 dakika boyunca kısık ateş altında kaynamasını sağlıyoruz.

Sonrasında bu karışımın suyunu süzdükten sonra soğuması için belli bir süre bekliyoruz.

Banyo sonrasında saçlarınızı son bir kere soğuk su ile duruladıktan sonra süzmüş olduğumuz lavanta özü suyu ile saçı yeniden yıkıyoruz.

Bu durulamadan sonra saçlarınızı 1 saat sonra yeniden durulayabilirsiniz.

Lavanta kürü bir gün boyunca aralıklar ile uygulanabilir.

2# Suna Dumankaya Doğal Saç Uzatma Tarifi

  • 10 adet yumurta kabuğu
  • 1 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

İlk aşamada yumurta kabuklarını blender aracılığı ile çekerek toz haline getiriyoruz.

Toz karışıma sonrasında yumurta ve hindistan cevizi yağını ekliyor ve iyice harmanlıyoruz.

Bu karışımı masaj yapmak koşulu ile saç diplerinize en iyi şekilde yedirin.

Sonrasında saçlarınızı streç film yardımı ile sararak 1 saat boyunca beklemelisiniz.

Bu bekleme süreci noktalandıktan sonra şampuanı saça direk uygulayarak yıkayın ve iyice durulayın.

Haftada 1 kez düzenli olacak şekilde sorunsuz biçimde uygulayabilirsiniz.