Saçları hızlı uzatmak için 7 yöntem

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kış sezonuna uzun saçlarla mı girmek istiyorsunuz? Öyleyse derlediğimiz saçları hızlı uzatmak için 7 yöntem tam size göre:

sacları-hizli-uzatmak-1

1. Saç kırıklarınızı aldırın 

Kırıklar saç tellerinin hava almasını engeller.  Saçlarınızı düzenli bir şekilde uçlarından kestirerek hava almalarını sağlarsanız  daha çabuk uzayacaklardır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç kırıkları için etkili maske tarifleri

saclari-hizli-uzatmak-2

2. Saç diplerinize masaj yapın

Şampuanlama sırasında saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yapmak saç derisindeki kan dolaşımını etkin hale getirerek saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saçları gürleştiren muhteşem çözümler!

saclari-hizli-uzatmak-3

3. Saçlarınızı temiz tutun

Saç diplerinin hava alması için düzenli bir şekilde yıkanması gerekir. Yağ, kir, kepek gibi maddeler saçların hava almasını engeller ve uzamayı yavaşlatır.

saclari-hizli-uzatmak-4

4. Saçlarınızın kurumasını engelleyin

Her gün şampuan kullanmak saçların kurumasına neden olabilir. Saç kuruması uzamaya engel olan faktörlerden biridir. Eğer her gün yıkanıyorsanız her seferinde şampuanlamak yerine sadece durulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Doğal Saç Bakımı
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...