Saçları gürleştiren muhteşem çözümler!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saç dökülmesini durdurup, mevcut saçlarını gürleştirmeyi daha istemez ki? Daha gür daha parlak saçlar hayal değil! İşte saç dökülmesini durdurup saçları gürleştiren çözümler!

Erkeklerde ve bazen kadınlarda, saçlar çeşitli nedenlerden dolayı erken incelmeye ve dökülmeye başlar. En önemli faktörlerin başında yaş, menopoz, hamilelik, genetik, hastalık gelir. Tabii, Rogaine gibi ilaçlar kullanabilir veya bir saç nakli veya füzyon gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Ancak bunlar pahalı ve zahmetli işlemlerdir. Doğal yollardan saç dökülmesinin önüne geçmek, saçınızın daha doğal ve parlak olmasını sağlar.

Vitamin alın

Vitamin eksikliğini tamamlamak saç dökülmesi için önemlidir. Günlük yiyeceklerinize bu vitaminleri ekleyin:

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

Vitamin A: A vitamini, kafa derisi sebum sağlıklı üretimini teşvik eden bir anti-oksidandır. Tatlı Patates de beta karoten vardır. A vitamini açısından zengindir. A vitamini saç derisinin sağlıklı olmasına sağlar ve saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Omega-3: Omega-3 yağ asitleri alın. Omega-3 açısından zengin gıdalar balık, yumurta sarısı, balık yumurtası (havyar) ve süt tüketmeye çalışın.

E Vitamini: Bu vitamin dolaşımını uyarır ve kafa derisinin kan dolaşımını hızlandırır. Böylece saçlarınızın dökülmesini azaltır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç rengi kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

B vitaminleri: B vitaminleri saça sağlıklı rengini veren vücudunuzun melamin üretmesine yardımcı olur. Melanin ayrıca kan dolaşımını uyarır.

Doğal Tedaviler

1- Saç Derinize Masaj Yapın

Saç derinize yağlarla birlikte masaj yapın. Saç derisine yapılan masaj kan akışını hızlandıracaktır. Bu da saç derinizin saçları daha sağlam tutmasını sağlayacaktır. Saç derinize masaj yaparken, badem yağı veya susam yağı ile masaj yapabilirsiniz. Eğer kokusunu sevmiyorsanız, birkaç damla lavanta veya defne uçucu yağı ilave edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.