Saç ve Cilt Problemleri Olanlar Dikkat!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünyada milyonlarca insan saç ve cilt problemleri nedeniyle ürünler satın almakta, fakat bu ürünlerin içerdikleri maddeler biliniyor mu?

Modern çağda insanların saçlarına ve cildine verdiği  önem giderek artmaktadır. Yüzyıllardır saç dökülmesi, saç ve cilt kuruluğu ve saçların istenilen şekli almaması gibi problemler yaşanırken,  özellikle son 30 yılda boya, fön, çevresel  faktörler, düzleştiriciler ve çeşitli kimyasallardan dolayı yaşanan saç ve cilt problemleri  giderek artmaktadır. Saç ve cilt problemleri ile mücadelede bilinçli kozmetik ürün seçimi son derece önemlidir.

Saç ve cilt bakım ürünü alırken dikkat edilecek konular:

– Bu konuların en başta gelenlerinden biri Sülfat (SLES, SLS, ALM, MLS) içeren ürünlerdir. Sülfat içeren tüm ürünler derinin zarar görmesine yol açar. Boyalı saçlarda renk solmasına ve kök hücrelerine zarar vererek saç dökülmesine sebebiyet verir. Kalp ve ciğer gibi organlara kadar girerek iltihaplara yol açar. Sülfat ve türevleri ucuz olması nedeniyle birçok saç bakım ürününde kullanılmaktadır.

– NaCl (SODYUM CLORİDE-TUZ) bildiğimiz sofra tuzudur. Şampuan ve saç bakım ürünlerindeki SODYUM CLORİDE saçın dış kılıfında bulunan doğal nemi emmesinden dolayı, saçların kuruluğunu daha da arttırır.

– Kullandığınız saç ve cilt bakım ürünleri Dermatolojik, Mikrobiyolojik ve Alerjen testlerden geçip geçmediğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız kendi elinizle saçınızı ve cildinizi hatta sağlığınızı tehlikeye attığınızın farkında mısınız?

– Saç ve cilt bakım ürünlerinde bulunması gereken en önemli özelliklerinden başta gelenleri besleyici ve nemlendirici özelliklere sahip olmalarıdır. Saçın ve cildin parlak, canlı görünüme sahip olması için zengin miktarda yağ asitleri ve E vitamini ile doğru şekilde beslenmesi gerekmektedir.

Saçımızı ve cildimizi en doğru şekilde ve doğal yollar ile nasıl besleyebiliriz?

Fasın sıvı altını olarak isimlendirilen “Argan Yağı” üzerinde son yıllarda yapılan çalışmalar ortaya koymuştur ki, argan yağının saça ve cilde olan faydaları inanılmaz derecede çoktur. Argan yağı sadece Fasta yetişen Argan ağacının meyvesinden üretilir. Antik çağlardan bu yana Faslılar tarafından gıda, kozmetik ve sayısız şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Modern toplumlar tarafından yeni keşfedilmiş bir  doğal mucizedir.

Argan yağının saça ve cilde sağladığı faydalardan bazıları:

* Argan yağı saç foliküllerine ( saçın içinde büyüdüğü yapı) derinlemesine nüfuz ederek saç köklerini besler, güçlendirir ve böylece saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur.

* Kan dolaşımını olumlu yönde etkileyerek, saç derisindeki hücrelerin canlı kalmasına yardımcı olur.

* Argan yağı zengin Omega 3, Omega 9 doymamış yağ asitleri içermesinden dolayı, saç köklerine kadar nüfuz ederek, hasar görmüş saç foliküllerini ( saçın içinde büyüdüğü yapı) onarılmasına yardımcı olur.

* Argan yağı, fön, kimyasal tedaviler ve saç düzleştirilmesi nedeniyle hasar gören saçların eski sağlıklı görünümünü kazanmasına yardımcı olur. Kuru, donuk ve üstesinden gelmesi zor saçlar için idealdir. Argan yağı saçlar tarafından hızlı bir şekilde emilerek, saçın kaybettiği nemini geri kazandırır.

* Saçın boyanması sonucunda ortaya çıkan, saçın sertleşmesi ve renginin solması gibi şikayetler düzenli argan yağı kullanımıyla giderilmesine yardımcı olur.

* İçeriğinde bulunan yüksek oranda E Vitamininden dolayı, argan yağı saçın uzamasında da çok etkilidir.

* Argan yağı aynı zamanda cildin doğal pH nı geri kazanmasına yardım eder.

* Kırışıklıkların azaltılmasına ve cildin yumuşamasına yardımcı olur.

* Akne, egzama ve sivilce kızarıklarının azaltılmasında çok faydalıdır.

* Argan yağı cilt hücrelerini yenileyici özelliği bulunduğundan dolayı, güneş, hava kirliliği, stres ve sigara gibi nedenlerden dolayı cildin erken yaşlanmasını engeller.

* Argan yağı tırnaklara uygulandığında, tırnakların güçlenmesine yardımcı olur.

* Çatlakları önlemede Argan yağı çok etkili bir özelliğe sahiptir. Özellikle hamilelik nedeniyle oluşan çatlakların giderilmesinde kullanılabilir.

Uzmanlar organik argan yağının ve argan yağı içeren ürünlerin saç ve cilt bakımında  oldukça etkili olduğunu söylemektedir. Çok sayıda ünlü  argan yağı ve argan yağlı ürünler kullanmaktadır.

Sizde %100 organik saf argan yağını ve argan yağlı, sulfat, NaCl (SODYUM CLORİDE-TUZ), boya,alkol  içermeyen, Dermatolojik, Mikrobiyolojik ve Alerjen testlerden geçmiş  saç bakım ürünü olan ARGANRain ürünlerini deneyin değişimi sizde saçınız ve cildinizde hissedin.

http://www.arganrain.com/

SECAN KOZMETİK
Adres: Kırcaali Mah. Kayalı Sok. Ortaklar İş Merkezi No:34
Kat:3 Büro:19 Osmangazi/BURSA
Telefon/ Faks: 0(224) 251 11 47
GSM: 0553 273 26 77

E-Mail : info@arganrain.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.