Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzatma Yöntemleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Saç uzatma erkek ve kadınlar için önemli bir husus olmasına rağmen özellikle kadınlar için ayrı bir önemi vardır ve hangi yaşta olursanız olun fark etmez; “uzun saç güzeldir”.

Kısa saçın ayrı bir havası ve kolaylığı olduğuna dair genel bir inancın olması ilk cümlemizin doğru olduğu gerçeğini değiştirmez.

Uzun saçlar her yaşta güzeldir, her mevsimde kullanılabilir ve her kadına yakışır. Üstelik romantik ve neşelidir, alternatif modeli çoktur, her türlü kullanılabilir, gece topuzu ayrı hava verir gündüz atkuyruğu başka güzel görünür.

Ve bazı kadınlar için vazgeçilmez bir yeri vardır. Eğer siz de bu kadınlardansanız ya da ne zamandır kısa olan saçlarınızı uzatmayı düşünüyor ancak saç uzatma konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız birazdan yazacağımız tarif ve yöntemleri dikkatle okuyun. Size saç uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.  Göreceksiniz kısacık saçlarınız çabucak uzayacak, çünkü biliyorsunuz “nasılsa kökü sizde”.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Karamel Saç Rengi ve Modelleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatma maskeleri ve saç uzatma formüllerini denemeden önce bilmeniz gereken bazı ipuçları var. Kolay saç uzatmak için saçlarınızın sağlıklı olması gerekir. Bu da sadece maske ile değil aynı zamanda beslenme ile de sağlanır. Saçlara ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri sağlayarak uzarken kırılmasını engellemelisiniz.  Böylece saç uzatma evrelerini çabuklaştırabilirsiniz.

Bahsettiğimiz saç bakımı köklerden başlar. Saç uzatma için atılacak ilk adım saç köklerini güçlendirmektir.  Bunun için saç derisini temiz tutmalısınız. İkinci olarak düzenli masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırarak saç hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olun.  Ve son olarak saç diplerinize düzenli olarak aşağıda önereceğimiz doğal yağlardan sürün.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bal köpüğü saç rengi

Saç uzatma maskeleri

Saç uzatma maskeleri, saçlarınızı çabuk uzatmak için hem evde kendi kendinize yapabileceğiniz hem de dilerseniz hazır satılan bazı markaların ürünlerini kullanabileceğiniz en pratik uygulamalar.  Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus tüm saç uzatma maskeleri ve saç uzatma yağlarının temiz saça uygulanma gereği. Zira maskenin işe yaraması için saçın derinliğine nüfuz etmesi gerekli. Aksi takdirde etkinliği azalıyor.

Önce bitkisel tariflerle başlayalım.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.