Saç rengi nasıl açılır?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Pek çok kadın saçlarını doğal yollarla açmak ister. Çünkü eğer saçlarınızda koyu tonlarda boya varsa, bu boyayı boyayla açamazsınız.

Saç rengi açıcı solüsyonlar ve renk açıcı kimyasallar kullanılması gerekir. Bu da saçı oldukça yıpratan bir işlemdir. Saçlarınız boyayla elde edilmiş bir siyahsa, saç rengi açıcı hidrojen peroksit, oriel gibi maddelerle açılabilir; ancak riskli bir işlem olduğundan, deneyimli bir kuaför tarafından yapılması gerekir. Saçlarınız boya siyahıysa, doğal yollardan açmanız, yahut açık renk boya ile açmanız neredeyse imkansızdır. Ancak saçlarınız doğal rengindeyse ve herhangi bir boya işlemi görmediyse, doğal maddelerle çok rahat açabilirsiniz.

Mutfağınızda kullandığınız besleyici gıdalardan bazıları aynı zamanda çok iyi bir saç rengi açıcıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Ten Rengine Yakışan Saç rengi seçimi

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Papatya İle Saç Rengi Açma: Papatya çok iyi bir saç rengi açıcıdır. Aktardan temin edeceğiniz papatyaları bir çaydanlıkta kaynatıp soğutun. Saçlarınızı yıkayıp kremledikten sonra bu papatyalı suyu yedirin. Ancak bu işlemi yaz aylarında yapmanız gerekecek. Bu işlemi, saçlarınızda istediğiniz sarılığı yakalayana kadar haftada 2 kez tekrarlayın.

Limon İle Saç Rengi Açma: Limon, hem saç rengi açıcı, hem de saçları doğal bir parlaklığa kavuşturmaya yarayan muhteşem bir meyvedir. 3 bardak suyu 1 bardak limon suyuyla karıştırın, bu karışımı saçlarınıza yedirin. Yarım saat boyunca güneşte durun ve saçlarınızı suyla durulayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Doğal Saç Bakımı

Saç rengi nasıl açılır?
Saç rengi nasıl açılır?

Bal İle Saç Rengi Nasıl Açılır: Bal da iyi bir saç rengi açıcıdır. Bir miktar bal ile, biraz saç kremini karıştırın ve saçlarınıza sürün. Bone ile kapatın ve o şekilde yatın, yahut 8-10 saat saçlarınızda bekletin. İşlem sonunda saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın hem yumuşadığını, hem de renginin açıldığını göreceksiniz.

Bira İle Saç Rengi Nasıl Açılır: Saçlarınızın her tarafını birayla ıslatın, güneşte 1 saat kadar bekleyin ve yıkayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç rengi kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

Saç rengi nasıl açılır?
Saç rengi nasıl açılır?

C Vitamini Tabletleriyle Saç Rengi Açma: Eczaneden temin edeceğiniz 10 adet C vitamini tabletini şampuanla ezerek bu karışımla saçlarınızı yıkayın. 15 dakika bekleyin ve durulayın. Bu da iyi bir saç rengi açıcı yöntemdir.

Zeytinyağı İle Saç Rengi Açma: Zeytinyağını saçlarınıza sürün, güneşte 1 saat bekleyin ve yıkayın.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: 2016 Saç Renkleri Trendi Nasıl Olacak?

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?
Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Boyalı Saçları Orial ile Açma
Saçlar oryel ile açılacaksa sağlıklı olmalıdır. Saçlar zayıfsa, oryel sonrası yanma, kopma, yıpranma, dökülme görülebilir. Oryeli saçta çok bekletmemek gerekir. Bu da saça zarar verir.

  • Saçlarınızın temiz olmaması gerekir. En az iki gün önce yıkanmış saçlara oryel uygulanmalıdır.
  • Saç miktarınıza göre oryal ve oksidan karışımını hazırlayın ve saçlarınızı açacağınız odayı havalandırın.
  • Karışımı tüm saçınıza tatbik edin ve kalın dişli tarakla saçlarınıza yayın.
  • Oryeli tüm saçınıza sürdükten sonra saç derinize temas ettirmeden saç köklerinize sürün.
  • 35-40 dakika sonra saçlarınızı yıkayın. Daha fazla saçınızda kalacak olursa, oryel, saçlarınıza zarar verir. Saçlarınız bu süreden daha kısa bir zamanda açılacak olursa, saçlarınızı daha erken de yıkayabilirsiniz. Bu sürede saçlarınız açılmazsa, yine de saçlarınızı yıkayın ve çok koyu olmayan bir renge boyayın. Yeniden açma işlemi uygulamak içinse en az 1 ay bekleyin.
  • Oryelle açma işleminden sonra saçlarınızı istediğiniz bir renge boyayın ve mutlaka rutin saç bakımı uygulayın.

Oryel kuvvetli ama aynı zamanda yıpratıcı bir saç rengi açıcıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bilmeniz Gereken En Güzel Sarı Saç Rengi Modelleri

Boya-ile-Sac-Rengi-Nasil-Acilir

Boya ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Eğer saçlarınızda hiç boya yoksa, doğal saç renginiz koyu tonlarda bile olsa, en açık tonları bile boyayla rahatlıkla elde edersiniz. Bu yaklaşık 5 tona kadar açılabileceği anlamına gelir. Ancak boyalı saçlara sahipseniz, boya boyayı açmaz. Yine kına uygulanmış saçları da boyayla açmanız mümkün değildir.

Hiç boyanmamış yahut boyandıktan sonra uzun bir müddet boyanmamış ve dipten gelen orijinal renkteki saçlar, istenen renkte boyayla açılabilir.

Saç rengi açıcı olarak doğal malzemeleri kullanabilir, eğer saçlarınızda boya varsa daha kuvvetli ve kimyasal saç rengi açıcıları deneyebilirsiniz; ama bunu mutlaka profesyonel bir kuaföre yaptırmalısınız.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...