Saç Rengi Koruma Yöntemleri

Saç Rengi Koruma Yöntemleri
Saç Rengi Koruma Yöntemleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saç rengimizi değiştirmeyi çok seviyoruz. Radikal değişiklikler ya da küçük rötuşlar zaman zaman hepimizin başvurduğu güzellik yöntemleri arasında. Peki çok beğendiğiniz yeni Saç rengini nasıl korumalı? Uzun süre açılmadan akmadan saç rengini korumanın bazı püf noktaları bulunmakta. Hangi renk olursa olsun ömürlük değil ancak daha uzun süre yeni gibi görünmesi ve sağlıklı olması elinizde.

Sık Yıkamayın

Yeni saç renginizin en büyük düşmanlarından birisi su. Saçlarınızı çok sık yıkamayın. Bu saçınızı hiç yıkamayacağınız anlamına gelmiyor tabiki. Yeni boyanan saçlarınızı saç tipinize uygun yumuşak ve ağırlık yapmayan bir şampuanla gün aşırı yıkamaya çalışın. Böylece saç boyanıza ve saçınıza zarar vermeyerek saç renginizi korumuş olursunuz. Bu arada suyun sıcaklığı da çok önemli bir faktör çünkü çok sıcak su hem saçınıza hem saç renginize oldukça zararlı.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Doğal Saç Bakımı

Düzenli Saç Kremi Kullanın

Kaliteli bir saç kremi bu konuda sizin en büyük dostunuz. Her duşta mutlaka saç kremi kullanın ve sadece uçlara değil diplerden uçlara doğru yapmaya da özen gösterin. Boyanızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız Düzenli saç kremi kullanın. Saç kremi uygulamasından sonra bir süre saçınızda kalmasına özen gösterin ve ardından ılık su ile durulayın. Birçok saç kremi saça bakım yaparak rengini uzun süre muhafaza etmektedir.

Sıcak Uygulamalar

Genel olarak saç sağlığı ve dolayısıyla saç boyalarının ömrü açısından Sıcak Uygulamalar çok tavsiye ettiğimiz şeyler değil. Bunların içerisinde sıcak su ile yıkama, sık fön çekme ya da maşa yapma işlemlerini sayabiliriz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç rengi kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.