Saç kırıkları için etkili maske tarifleri

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Saç kırıkları için saç bakım maskeleri. Saç kırığı sorununa karşı evde yapabileceğiniz maske tarifleri ile saç kırıklarından evinizde yapacağınız maskelerle kurtulmanız mümkün.

Saç kırıkları çoğu kadının ortak dertlerinden bir tanesidir. Bir çok kadın saçlarını uzatmayı arzu etse de saçlarındaki kırıklar bunu engellemekte ve ne yazık ki daha istediği uzunluğa erişemeden kırıkların aldırılması yüzünden saçlar kısalmaktadır. Bundan dolayı çoğu kadın için saç uzatmak bir hayaldir. Ancak foğru yöntem ve etkili saç bakım tekniklerinin uygulanması durumunda saç kırıklarını engelleyip sağlıklı ve istenilen uzunluğa sahip saçlara kavuşmak çok zor değil.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yılan yağı nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir?

Bunun yanında saçların sönük ve bakımsız görünmesine sebep olan kırık saç uçlarından kurtulmak saç uzatma döneminizde de görünüşünüzü ciddi ölçüde değiştirir. Bundan dolayı saç kırıkları için evde yapabileceğiniz pratik ve doğal maskeler ile kısa ve uzun vadede etkili sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Saç kırıkları için zeytinyağı maskesi

Zeytinyağı maskesi belkide saçlar için en mucize maskelerden bir tanesidir. Zeytinyağı, saçı sadece güçlendirmekle kalmaz ayrıca sağlıklı bir görünüşe kavuşmasına da destek olur. Zeytinyağının diğer bir önemli özelliği ise saç uçlarındaki kırıkların onarmasıdır. Zeytinyağı maskesi saça uygulanırken kısa bir zaman ısıtılması gereklidir. Bu yöntem maskenin etkisini biraz daha arttırır. Zeytinyağı maskesini uygulamadan önce saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız ve bakımı bu şekilde başlatmanız daha sonra oluşacak saç kırığı probleminin önüne geçecektir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yüz tipinize göre saç modelleri ve saç kesimleri

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri
Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Yumurta, Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Saç kırıkları için en pratik ve etkisini çabucak gösteren maskelerden biride yumurta, zeytinyağı ve bal karışımından oluşan maskedir.

Saç maskesi için malzemeler 1 tatlı kaşığı bal, 1  yumurta sarısı ve 4 tatlı kaşığı zeytinyağından oluşmaktadır.

Saç kırıkları için karışımın hazırlanması:

Öncelikle uygulamadan önce saçınızın temiz olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Küçük bir kap içinde tüm malzemeleri karıştırıp saçınıza uygulayın. İlk uygulamada maskenin miktarını ayarlamak zor olabilir bundan dolayı eğer karışım oranının saçınıza az gelmesi durumunda saç uzunluğunuza göre tahmini olarak malzeme miktarlarını oranlarına göre arttırarak yenide uygulayabilirsiniz. Saç maskesini uçlardan saç diplerine kadar eşit miktarda uygulamaya dikkat edin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler

Zeytinyağı maskesinde olduğu gibi bu maskeyi hazırlarken de çok az bir şekilde zeytinyağı ısıtabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer yumurta sarısının karışım esnasında pişmesini istemiyorsanız zeytinyağını çok çok az ısıtmaya özen gösterin.

Saç kırıkları için uygulayabileceğiniz bu maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra tahmini olarak 45 dakika kadar bekleyin ve daha sonra ılık bir su ile yıkayın.

İki haftada bir bu maskeleri düzenli olarak uygularsanız alacağınız etki de daha fazla olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Erkeklerin Kızlarda En Sevdiği Saç Modelleri

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.