Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri
Saç Ekimi Yöntemleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Saç ekimi, saç restorasyonu veya saç nakli işlemi için yapılan yöntemleri öğrenin. Saç ekim işlemi yaptırmadan önce bu yazımızı mutlaka okuyun.

Saç ekimi, saç restorasyonu veya saç nakli işlemi kişilerde ön kısımda bulunan saç dökülmelerine kulak arkası ve ense kadar olan bölgede ömür boyu dökülmeyecek saçların köklerinin alınıp ben taraflara nakledilmesi işlemidir. Yani kişinin ense kısmında bulunan saçların ve kendi saçlarının önü kısımlara yerleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Kişinin ense bölgesinde ki saçları ne kadar kuvvetli, ne kadar sık, ne kadar güçlü olursa saç ekim işlemi de o kadar başarılı olur. Artık günümüzde mega seans saç ekimi adında, bir seansta yaklaşık 7000 ila 8000 arasında kök ile büyük oranlarda saç nakli yapılabilmektedir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Yılan yağı nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir?

Saç Ekimi Yöntemleri

Gelişen teknoloji sayesinde birçok saç ekimi yöntemi geliştirilmiştir. En çok kullanılan yöntemlerden birisi FUT bir diğeri ise FUE saç ekim yöntemidir. Hastanın profiline göre seçilecek olan teknik belirlenir. Kimi hastalarda her iki teknikte kullanıma açıktır. Fue tekniği ensede bulunan saçların alın üzeri bölgede bulunan saç açıklıklarını nakli ile gerçekleştirilir.

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç kökleri belli bir sıraya ile deride yer almaktadır. Bu süreye bağlı olarak iyi şeklinde saç derisinden parça çıkarılır, daha sonra kalan açıklık cerrahi dikiş yöntemi ile onarılır. Fut yöntemi fue yöntemine göre biraz daha ağrılıdır ve fut yöntemi sonrası deride ince fakat saç ile kapatılabilecek iz kalır. Açıklık bulunan bölgedeki saç yoğunluğu dikkate alınarak, deride delikler açılır. Var olan saç köklerine zarar verilmeden enseden alınan saç kökleri bu bölgelere yerleştirilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç rengi kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor

Saç ekiminde önemli olan ön saç çizgisini oluşturmaktır. Saç kökü içeren deri parçaları oluşturulan deliklere saç yönüne aynı derecede kelimenin tam anlamıyla ekilir. Fut yönteminde dikiş olmasından ötürü yeni geliştirilen yöntemler sayesinde geride kalmıştır.

Saç Ekimi
Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

Fut yönteminden tam anlamıyla farklılık içerir. Bu yöntemde deli değil saçın yalnızca kökü alınır. Hastada dikiş, ağrı gibi semptomlar gözlenmez. Bu da gelişen teknolojinin sunduğu nimetlerden birisidir. Hastanın saçının sıkıldığını göre enseden kulak arkasına kadar alınacak olan saç kökü sayısı belirlenir. Hastanın artık kısımlarda bulunan saçların ne kadar yoğun ise, ekim işleme o derece doğal görünür. DHI yöntemi bir FUE yöntemidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saç Ekimi Başarısı Giderek Yükseliyor!

DHI Saç Ekim Tekniği

Saç ekimi ve saç yenileme işleminde En yeni teknolojilerden birisi DHI tekniğidir. Bu teknik sayesinde neşter kullanmaksızın yara izi olmadan ve kliniklerde gerçekleştirilebilinen seansta saç ekimi sağlanan ve oldukça doğal sonuçlar elde edilen bir yöntemdir. Bu işlem sonrası Çıkan saçlar ömür boyu büyümeye devam edecektir.

DHI tekniği ile saç kökünün alınacağı bölgeden saç kökleri tek tek çıkarılır ve bu işlem öncesi hiç bir hazırlık yapılmasına gerek kalmaz. Hazırlıktan kastedilen durum ise saç dibinde delik açmak, neşter ile kesmek ve daha bir sürü işlemek kapsamaktadır. Diğer saç ekim tekniklerine göre DHI iyi saç ekim tekniği oldukça kısa zamanda gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu duruma protokolü adı verilir. Diğer saç ekimi tekniklerinde kökün saçtan çıkarılması ve açıklık bulunan bölgelere ekilmesi belli bir zaman içersinde gerçekleşir.  Diğer saç ekim tekniklerine nazaran bu teknikte mikroskop kullanımı gerekmez ve saç kökleri mikrop mikroskop ışığına maruz kalmadan yıpranmadan yeni bölgesine tahliye edilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Saçınızı ayırdığınız yön karakterinizi ele veriyor!

Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi bu durumun çok uygun fiyatlara yapılmayacağını bilmesi gerekmektedir. Bu konu üzerine kurulmuş pek çok klinik bulunur. 2.500 TL’den tutun da 12.000 TL’ye kadar fiyat aralığı bulunan bu işlem, başarılı ve kalıcı çözümler sunar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.