Saç bakımı için öneriler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Toka kullanımı her kadın kolay şekil alan ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak ister. Herkesin saç tipi farklı olduğuna göre, zor şekle giren saçları kontrol altına almak için tokalardan yardım almak doğru bir tercih olacaktır. Sadece birkaç dakikanızı ayırıp çeşitli tokalar kullanarak saçlarınızı modern ve gösterişli bir havaya sokabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken, hareketlenmelerini de sağlayabilirsiniz. Bunun için, birkaç tutama ayırdığınız saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla, tarar gibi yaparak kurutabilirsiniz. En sonunda saçlarınızı öne eğip bir süre sıcak hava tutabilirsiniz. Böylece saçlarınız daha hacimli ve havalı duracaktır. Ancak saç kurutma makinesi kullanırken saçlarınıza çok fazla yaklaştırmamaya ve ısının çok olmamasına dikkat etmelisiniz.

Doğal kıvrımlar saçlarınızın doğal hâlinde kurumasını ve bu şekilde kullanmayı seviyorsanız, saçlarınızdaki bazı bölgelere dikkat çekmelisiniz. Saçlarınızda katlar var ise onlara odaklanıp, dikkati oraya çekmeye çalışabilirsiniz. Kat uçlarında doğal görünümlü dalgalar oluşturabilirsiniz.

Saç aksesuarları saçlarınızda birbirinden değişik, yaşınıza uygun ve modern aksesuarlar kullanabilirsiniz. Tercihleriniz taşlı ve sade saç bantları, taçlar, gösterişli tel toklardan yana olabilir. Çok sade görünen bir saçın bile bir anda havasının değişmesini sağlayacaktır.

Hareketli atkuyruğu her zaman iyi bir kurtarıcı olabilir. Ancak saçınızı toplamak için kullandığınız lastik tokanın görüntüsü canınızı sıkıyorsa, onu kamufle etmeyi deneyebilirsiniz. İnce şeritler hâlinde bulabileceğiniz bir deri parçasını tokanın etrafına dolayıp, farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Kendi saçınızın bir kısmını lastik tokanın etrafına sarıp tel toka ile alttan tutturabilirsiniz.

Çılgın dalgalar saçlarınızda bukleleri ve kıvrımları seviyorsanız ısıtıcılı şekillendiriciler tam size göre. Kısa sürede göz alıcı dalgalara ulaşmak için saç maşanızı ısıtıp birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bu dalgalar size daha romantik bir hava katacaktır.

Saç fırçası saçlarınızın her zaman düzenli ve titiz görünmesini istiyorsanız, saç fırçanızı yanınızdan ayırmamalısınız. Doğru saç fırçasını seçerek saçlarınızın kırılmasının ve zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.

 

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...