Sabahları mükemmel görünmek için 5 öneri!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sabahları erken uymak sizin için bir işkence değil, yeniden güzelleşmeniz için bir fırsat olsun. Unutmayın, uyandıktan sonraki bir saat gününüzün geri kalanını etkileyecektir. Bu yüzden yapmanız gereken bazı şeyler var.

Koruyucu kremi unutmayın
Evet, belki şu anda güneş ışınlarının sizi etkilemediğini düşünüyor olabilirsiniz. Ama ileriki yıllarda cildinizin deforme olmasını da istemezsiniz değil mi?

Koruyucu kremler yalnızca güneşlenirken kullanmanız için değildir. Güneşin zararlı ışınları yolda yürürken bile sizi yakalayabilir. Bu nedenle mutlaka en az 30 faktörlü bir krem kullanmalısınız. Titanyum dioksit veya çinko oksit bazlı kremleri tercih etmelisiniz.

Kahveyi abartmayın
Ayılmak için kahveye ihtiyaç duymanız normal; ama unutmayın ki kahve vücudunuzun su kaybetmesine neden olur, bu da direkt olarak cildinizi etkiler. Aynı zamanda fazla kafein tansiyonuzu ve sinir sisteminizi etkiler. Sabahları bir fincan kahve sizin için yeterli olacaktır.

Su için
Cildinizi nemlendirmenin en etkili yolu su içmek. Sabahları en az bir bardak su içmelisiniz. Suyunuzun içine bir miktar limon sıkmanız da cildinizin kolajen ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olur.

Kahvaltıyı atlamayın
Kahvaltı etmeden çıkmanız enerji seviyenizi düşürür ve metabolizmanızı yavaşlatır. Eğer yorgun görünüyorsanız hiç bir makyaj malzemesi sizi kurtaramaz. Tabii kahvaltıda ne yediğinize de dikkat etmelisiniz. Şekerli yiyeceklerin cildinizde kırışıklıklara yol açabileceğini unutmayın. Protein ve lifli gıda ağırlıklı beslenmeye çalışın. Tatlı ihtiyacınızı meyveli yoğurtlarla karşılamayı deneyin.

29821

Göz makyajınızı doğru seçin
Pembe, mor gibi renkler sizi aydınlatabilir fakat, eğer sabahları gözleriniz kızarıyorsa bu tonlar kızarıklığı daha belirginleştirir ve hasta gibi gözükmenize neden olur.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.