Sabahları güzellik ve bakım

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bakımlı kadının, sabah yapılacaklar listesinde bunlar olmazsa olmaz! Güzelleşmeye erken saatlerde başlıyoruz.

Aranızda ‘Sabah sabah zor kalkmışım, bakım da neymiş!’ diyenler mi var yoksa? Hiç duymamış olalım. Atla deve değil, sadece bir kaç küçük adım günün geri kalanında moralinizi yüksek tutacak bir güzellikte olmanızı sağlayacak.

Sabahları erken uymak sizin için bir işkence değil, yeniden güzelleşmeniz için bir fırsat olsun. Unutmayın, uyandıktan sonraki bir saat gününüzün geri kalanını etkileyecektir. Bu yüzden yapmanız gereken bazı şeyler var.

Koruyucu kremi unutmayın
Evet, belki şu anda güneş ışınlarının sizi etkilemediğini düşünüyor olabilirsiniz. Ama ileriki yıllarda cildinizin deforme olmasını da istemezsiniz değil mi?

Koruyucu kremler yalnızca güneşlenirken kullanmanız için değildir. Güneşin zararlı ışınları yolda yürürken bile sizi yakalayabilir. Bu nedenle mutlaka en az 30 faktörlü bir krem kullanmalısınız. Titanyum dioksit veya çinko oksit bazlı kremleri tercih etmelisiniz.

Kahveyi abartmayın
Ayılmak için kahveye ihtiyaç duymanız normal; ama unutmayın ki kahve vücudunuzun su kaybetmesine neden olur, bu da direkt olarak cildinizi etkiler. Aynı zamanda fazla kafein tansiyonuzu ve sinir sisteminizi etkiler. Sabahları bir fincan kahve sizin için yeterli olacaktır.

Su için
Cildinizi nemlendirmenin en etkili yolu su içmek. Sabahları en az bir bardak su içmelisiniz. Suyunuzun içine bir miktar limon sıkmanız da cildinizin kolajen ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olur.

Kahvaltıyı atlamayın
Kahvaltı etmeden çıkmanız enerji seviyenizi düşürür ve metabolizmanızı yavaşlatır. Eğer yorgun görünüyorsanız hiç bir makyaj malzemesi sizi kurtaramaz. Tabii kahvaltıda ne yediğinize de dikkat etmelisiniz. Şekerli yiyeceklerin cildinizde kırışıklıklara yol açabileceğini unutmayın. Protein ve lifli gıda ağırlıklı beslenmeye çalışın. Tatlı ihtiyacınızı meyveli yoğurtlarla karşılamayı deneyin.

Göz makyajınızı doğru seçin
Pembe, mor gibi renkler sizi aydınlatabilir fakat, eğer sabahları gözleriniz kızarıyorsa bu tonlar kızarıklığı daha belirginleştirir ve hasta gibi gözükmenize neden olur.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...