Rusya’nın yeni kâbusu!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şarbon salgını başladı: 7 kişi hastaneye kaldırıldı, 1 kişi öldü!

Rusya’nın Sibirya bölgesinde dana şarbonsalgını sonucunda bir çoban hayatını kaybederken, tehlikeli virüsün 7 kişiye bulaştığı kaydedildi. Hasta olan bir inekten virüsü kapan çoban Aleksey Levin’in bir hafta gecikmeli olarak hastaneye başvurması sebebi ile kurtarılamadığı belirtildi.

Ria Novosti haber ajansına açıklamada bulunan sağlık yetkilileri, ikisi çocuk olmak üzere 7 kişinin hastaneye kaldırıldığını doğruladı. Virüs bulaşanlar arasında çobanın 11 yaşındaki oğlu Viktor ve 37 yaşındaki eşi Svetlana da bulunuyor.

Altay’ın Drujba kasabasında tespit edilenşarbon salgını nedeniyle bölge karantinaya alındı. Hastalar acilen hastaneye kaldırılırken, Biyski kent hastanesi yetkilileri, gerekli önlemlerin alındığını, hastaların hayati tehlikesinin olmadığını açıkladı.

Rusya Acil Durum Bakanlığı kasabada olağanüstü hal ilan ederken, binden fazla evcil hayvana aşı yapıldığı gelen bilgiler arasında. Hastalığa karşı önlem mücadeleleri bağlamında toplam 750 kişinin yaşadığı Drujba kasabasında tüm vatandaşların sağlık kontrolünden geçirildi.

Kaynak:habertük.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.