Retro Gelinlik Modelleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Retro Gelinlikler günümüzden daha çok 60 ve 70’lerin esintilerini yansıtmaktadır. İşte günümüzde yeniden moda olan retro gelinlik modelleri…

Kelime anlamı geçmişe ait geçmişi kapsayan olan ‘’retro ‘’son yıllarda moda, astroloji, otomobil sektöründe ismini sıkça duymaya başladığımız bir akım haline geldi. Gelinlik modellerin de de isminden söz ettiren retro tarzı geçmişi seven tarihi dokulardan hoşlanan sanat kültür moda anlamında retroyu bütünsel benimseyen kişiler için ideal.

Retro Gelinlikler günümüzden daha çok 60 ve 70’lerin esintilerini yansıtmaktadır. O dönemler düşünüldüğünde olmazsa olması dantellerdir. Gelinliklerde kullanımı yoğun ancak kabarık olmayan dökümlü bir hava veren bir tarzda kullanılmaktadır. Bu tarz gelinliklerde dönemi yansıtan diğer unsurlar  tarlatan olmayan düz tiril tiril uzun bilekte biten ve ya mini, retro denince ilk akla gelen kısa bilekte biten çan etek modelli gelinliklerdir.

Zayıf bir görünüm için..

Eğer kilolu bir bayansanız çan etek modeli bir retro gelinlikten ziyade dantel motifleri daha yumuşak geçişli ve bileği kapatan modelleri tercih etmelisiniz. Böylece daha zayıf bir görünüm elde edebilirsiniz. Zayıf bayanlarsa daha avantajlı vücut tipine göre uzun ya da kısa modeller tercih edebilirler. Hafif balon gelinlikler veya mini modellerle daha zarif görünebileceksiniz. Ayrıca askılı ve sırt detayının yoğun olduğu tarzlarla karpuz kol bir detayda hiç de fena durmayacaktır.

Retro Gelinlikler için Saç Aksesuarları

Aksesuar seçimine gelince modernize edilen bir tarz olduğu için klasik saç, aksesuar ve taçlar yerine retro tarzına uygun yandan topuz, tüylü mini şapka ve çiçek motifli aksesuarlar daha güzel bir seçim olacaktır. Duvaklarda ise gelinlik üzerinde kullanılan yoğun dantel uygulamalarının zıttı sade bir duvak tercih etmelisiniz. Böylece zıtlıkların uyumunu yakalayabilirsiniz.

 

More from the blog

Geçmişten Geleceğe Gelinlik Tasarımları

Geçmişten geleceğe gelinlik model ve tarzları sizler için derledik. İşte eski gelinlik modelleri..

Beren Saat’in gelinliği

Beren Saat, nişanlısı Kenan Doğulu ile nikah masasına oturmasına çok az bir süre kala gelinlik provalarına başladı. Ünlü oyuncu, gelinlik denerken ki bir fotoğrafını...