Regl Döneminde Kendinizi İyi Hissedin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Eğer siz de regl döneminizde kendinizi mutsuz, çirkin ve halsiz hissediyorsanız, bu sıcak yaz günlerinde kendinizi çok daha güzel, mutlu ve tazelenmiş hissetmenizi sağlayacak önerilerimize bir göz atmalısınız.

Yogayla mucizeler yaratın

Oldukça sağlıklı ve rahatlatıcı bir egzersiz yöntemi olan yoga, regl döneminizde vücudunuzda meydana gelen şişlikten kurtulabilmeniz için son derece faydalı bir yöntem. Özellikle yoga yaptıktan sonra sağlıklı besinler tüketir, vücudunuza ihtiyacı olan C vitamini desteğini verirseniz, kendinizi çok daha canlı, enerji dolu ve güzel hissedeceksiniz.

Yeşil çay içmeyi deneyin

Regl döneminde neredeyse tüm kadınların ortak derdidir; tatlı ya da ekşi yemek isteği. İşte, yeşil çay tam bu noktada işinize yarıyor. Hem bu tarz istekleri bastırarak, sağlıksız beslenmiş olmanın ruhunuzda yarattığı pişmanlık duygusundan sizi koruyacak hem de bağışıklık ve sindirim sisteminizin çok daha iyi çalışmasını sağlayacak. Böylece regl döneminde meydana gelen sıkıntıların çoğundan kurtulmuş olacaksınız.

Kendinizi sevin ve özen gösterin

Biz kadınlar kendimizi kötü hissettiğimiz anda, bakımı bir kenara bırakır, bu halin geçmesini bekleriz. Oysaki bu çok büyük bir hata! Unutmayın iç enerjiniz dışınıza yansır. Siz kendinizi güzel hissetmezseniz, çevrenizdekilerin sizi böyle görmesi mümkün değil. O yüzden, regl döneminizde kendinize ekstra özen gösterin, moralinizi yüksek tutacak şeyler yapmaya çalışın. Manikür pediküre gidin, saçlarınızı yaptırın, en güzel kıyafetlerinizi giyin ve arkadaşlarınızla ufak programlar yapın. Bu fikrin gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

Hayatı bir kenara bırakmayın

Regl olduğunuz diye hayatı bir kenara bırakıp, sadece çektiğiniz sıkıntıya odaklanmak işleri sadece daha kötü bir hale getirecektir. Bunun yerine spora gidin, sahilde bisiklet turuna çıkın, köpeğinizi gezdirin. Kısacası aktif olun. Böylece kendinizi çok daha güzel ve canlı hissedeceksiniz. Unutmayın, regl dönemi kadına verilmiş bir ceza değil, kadının yaratıcı gücünün en önemli simgesidir. Bununla gurur duymalısınız!

 

Kaynak:Womenist.net

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.