Rafinera’dan İlham Verici Diyet Rehberi!

1.00 avg. rating (56% score) - 1 vote

Rafinera hazırladığı mini rehberle sağlıklı beslenme ve diyet yolculuğunda hedefe doğru emin adımlarla yürümenin püf noktalarını verirken, nefis diyet tarifleriyle diyetinize heyecan katıyor.

Tamamen sağlıklı bir birey ele alındığında, her ne kadar kişiye göre değişiklik gösterse de günlük kalori miktarları belirlenmiştir. Örneğin kadınlar için boy, kilo, yaş ve fiziksel aktivite durumuna göre 1000-1500kkal erkeklerde ise 1500-1900 kkal’lik beslenme planları benimsenebilir. Ama tabii yine de başarılı bir diyet için sadece kalori miktarını bilmek yeterli değil, uygun besinlere ulaşma, fiziksel aktivite ve moral bu yolculukta çok önemli yer tutuyor.

Rafinera, başarılı bir diyetin yol ayrımlarında sizi hedefinize ulaştıracak küçük bir diyet rehberi hazırladı. İlham veren bu bilgileri kullanarak, diyetinizde başarıya ulaşabilirsiniz.

Kahvaltıyı es geçmeyin, pratik ve besleyici malzemelerle güne tok başlayın!

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı gereğinden fazla azaltıldığı veya atlandığı takdirde diğer öğün ve atıştırmalar günlük besin ihtiyacımızı karşılamaya yetmez. Kahvaltıda karbonhidrat, protein, lif, mineral ve vitamin bakımından zengin ve az yağlı besinlerin tercih edilmesi gerekir. Tam tahıllı kahvaltılık gevrekler içerdikleri posa sayesinde enerjiyi vücuda yavaşça aktardıkları için kan şekeri regülasyonunu sağlayarak tokluk oluştururlar.

Reçete:1 bardak az yağlı süt ile tam tahıl gevreklerinden oluşan kahvaltı gün içerisindeki tokluğunuzu da sağlayacaktır. Bunun dışında 1 adet yumurta ile yapılmış bol sebzeli bir omlet ile kepeği ayrılmamış tahıllardan hazırlanmış ekmek dilimleri de doyurucu bir kahvaltı olacaktır. Yeşillikler, domates, salatalık, biber gibi çiğ olarak tüketilebilen sebzelerin enerji içerikleri çok düşük olduğu için öğünlerinize istediğiniz miktarda tüketebilirsiniz. Çiğ sebzeler hem posa içerikleri sayesinde sizi tok tutacaktır, hem de barsak hareketlerinize yardımcı olacaktır.

Masum kaçamaklara “evet”: Kuruyemişler

Kuruyemiş tüketmek sizi sağlıksız atıştırmalıklardan uzaklaştırır ve kuruyemişler bir diyete heyecan katacak en önemli kaçamaklardır. Kavrulmamış ve tuzlanmamış kuruyemiş tabağında yer alan yağlı tohumların içine kuru meyve ve leblebi katarak bir kâse kuruyemişin kalorisini yarı yarıya indirebilirsiniz.

Reçete:10-15 adet badem/fındık veya 3 tam ceviz ile beraber 2 yemek kaşığı yaban mersini veya 4-5 adet hurma, ikindi ara öğünü için hem doyurucu hem de besin içeriği yönünden zengin bir alternatif olabilir. “O tabak bitecek” kültürü bizde yaygın olduğu için miktarlarına dikkat etmek gerekir. Fark etmeden bir saatte bir kase kuruyemişten ortalama 500-600 kalori almamız da ihtimaller arasında.

Yoldan mı çıktınız? Köprüden önceki son çıkışı kullanın!

Motivasyon başarılı bir diyetin en güçlü desteğidir. “Nasıl olsa diyeti bozdum” diyen siz değilsiniz, eski alışkanlıklarına geri dönmek için sabırsızlanan iştahınız! Hedefinize odaklanın.

Reçete: Kaçamak yaptığımız öğünün ardından gelecek öğünlerde düşük enerji değeri içeren sebze ağırlıklı gıdalar tercih edebiliriz. Yüksek enerjili tükettiğimiz besinlerin ardından yapacağımız spor da aldığımız fazla enerjinin yakılmasına yardımcı olacaktır. Aslında bu kaçamakların temelinde uzun süreli tek yönlü ve kısıtlı beslenme programları uygulamaya çalışmak vardır. Rafinera beslenme programındaki en büyük avantaj olan besin çeşitliliği yoldan çıkma ihtimaliniz neredeyse imkansız. Çeşitlilik ve düzenli öğün alımı diyet dışı tüketimleri azaltacaktır.

Ara öğün, kısa vadeli hedefinizdir. Beklediğinize değecek alternatifler üretin!

Rafinera paketlerinde Dünya Sağlık Örgütü’nün de önerdiği gibi günlük almamız gereken enerji değerinin %10′ununu ara öğünler oluşturur. Ancak ara öğünsüz Rafinera paketleri tercih edildiğinde, en doğru yiyecekleri siz de yanınızda taşıyabilirsiniz.

Reçete: 2 adet kepekli galeta, 50 gr light labne. 1 su bardağı light süt, 1 porsiyon meyve gibi besinler ara öğünler için çok uygundur. Bunun dışında http://www.rafinera.com/tr/kalori-farki adresiyle sitemde yer alan light alternatifi çeşitlendirerek diyet menünüze ekleyebilirsiniz.

Light süt ürünleri kullanın; bu ürünlerin besin değerleri korunmuş ve sadece yağları azaltılmıştır.

Kalsiyum, fosfor, protein besin öğelerinden zengin olan süt ve süt ürünleri zayıflama diyetlerinde yağı azaltılmış veya tamamen alınmış ürünlerden seçilmelidir. Çünkü tam yağlı süt ve süt ürünleri doymuş yağdan zengindir. Süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerin yağının azaltılması veya tamamen alınması sütün besin değerini azaltmaz sadece verdiği enerji değerinin azalmasına neden olmaktadır. Şunu da unutmamak gerekir, light ürün demek enerjisi yok demek değildir, Light süt ürünlerinin de belirli enerji değeri vardır ve diyetinize eklerken miktarlarına dikkat etmek gerekir.

Günde 3 tam 2 ara öğün olarak beslenin.

Yapılan araştırmalar öğün atlayarak yaşanan uzun süreli açlıkların metabolizma hızımızda %60′lara kadar yavaşlamaya neden olduğunu göstermektedir. Sistemimizden faydalanan danışanların gün içerisindeki öğünlerini açlık durumlarına göre 2-3 saat aralıklarla tüketmelerini sağlayıp kan şekeri regülasyonunu oluşturarak açlık yaşamadan kilo vermelerini amaçlıyoruz.

Günlük Besinlerinizin Tek Adresi: Olduğunuz Yer!

Başarılı bir diyetin önündeki en büyük engel, diyete uygun gıdalara ulaşma problemi elbette. Bu açıdan Rafinera, diyetinize sadık kalabilmeniz açısından çok önemli bir hizmet sağlıyor. Sağlıklı beslenmeyi baz alarak günlük almanız gereken enerjiyi içeren, uygun protein, yağ ve karbonhidrat dengesinin sağlandığı, vitamin ve minerallerden zengin menüler paketler halinde hazırlanarak, bulunduğunuz yere ulaştırılıyor. Paketlenmiş menüler, sıkıcılığı ortadan kaldırmak için her gün çeşitlendirilerek hazırlanıyor.

30 güne 30 Farklı Yemek

Diyet yaparken yemeklerle ilgili girdiğimiz kısır döngü, irademizin ve azmimizin önündeki en büyük engel. Mümkün olduğunca farklı yemekler yiyerek, kendimizi kaçamaklardan koruyabiliriz. Bu gerçeğin farkında olan Rafinera, aylık menülerini her yemek menüde sadece 1 kez yer alacak şekilde hazırlıyor ve 30 gün boyunca birbirinden farklı yemekler servis ediliyor.  Siz de kendi diyetinizi, değişik yemeklerden oluşan otuz günlük bir listeyle garantiye alabilirsiniz.

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...