Pürüzsüz bir cilt için…Cildi bozan alışkanlıklar

Cildi bozan alışkanlıklar
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, herkesin yaptığı hataları siz de yapıyorsunuz. Başkasına öğüt verirken bizim de yaptığımız hatalar bunlar.

Sigara içenler dikkat!

Sigara cildinizi mahvediyor. Bırakmak için başka bir nedene gerek var mı? Sağlığınıza verdiği zararlardan bahsetmiyoruz bile.

Sigaranın sadece cildinize etkisi sizi 2,5 yıl daha yaşlandırması.

 

Herşeyin fazlası zarar!

Tabii ki, keyif içkilerine değil lafımız. Alışkanlıklar söz konusu. Miktarlarını fazla tutmamanız önerimiz. Çünkü cildiniz bu durumu hoş karşılamıyor. Fazla alkol cildinizdeki iltihaplanmaları coşturucu bir ajan olduğunu unutmayın.

Yüzünüzü gece yıkamayın!

Yani gün boyu makyajla kaplı yüzünüzü yatarken temizlemeyin diyoruz. Makyajınızla işiniz bittiği an ondan kurtulun.

 

Yanlış ürünlerden kaçın!

Cilt tipinize uygun olmayan ürünleri kullanmanız büyük zararlara yol açabilir. Yağlı ciltliler yüzünü temizlemek için salisilik asit içeren ürünleri tercih etsin.

Hassas cilde sahip olanlar içinse süt bazlı ürünlerle yüzlerini temizlemeli. Karma ciltlerse, yağlı ciltler için üretilen ürünleri seçin. Kuru ciltler de krem temizleyicileri kullanmalı.

Fırçaları temizleyin!

Güzelleşmek için kullandığınız makyaj malzemeleriniz ve fırçalarını doğru temizlenmediğinde cildinizin hasara uğramasına neden olur. Allık fırçalarınızı temizlemeyi hiç bir zaman ihmal etmeyin. Cildinizde bakteri oluşmasını istemiyorsanız tabi…

Uykuya dikkat!

Uyku düzensizliği de tüm dengenizi etkileyen bir faktör. Geç yatmanız, uykusuz kalmanız cildinizin dingin değil yıpranmış görünmesine neden olur. Vücudunuzu onarmak için uyku düzeninize dikkat edin.

Doğru beslenin!

Cilde iyi gelen meyve sebzeleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ki herşeyin fazlası zarar. Herşeyi dozunda bırakın. Elma, mandalina, portakal ve yeşillikleri elinizden eksik etmeyin.

Gözlerinizi koruyun!

Aslında sadece gözlerinizi değil, heryerinizi kremlerle dinç tutmanız önerimiz. Göz çevrelerindeki kırışıklara meydan okuyun.

 

Terleyin, yenilenin!

Vücudunun nefes alması için spor yapın. Spor salonuna harcayacak saatleriniz yoksa, evde ip atlamayı deneyin!

Güneşlenirken dikkat!

Bronzluk kimine çok yakışır. İşin gerçeğiyse fazla güneşin ve fazla bronzluğun iyi olmadığı. Ciltte lekelenmeye yol açar. Güneş ışınlarından yararlanacağım derken zarar görmeyin.

Ürünleri karıştırmayın!

Cildimizi korumak için kullandığınız ürünlerin içeriklerini okumayı ihmal etmeyin. Uygulamadaki sırayı dikkate alın. Ürünlerin içindeki kimyasallar başka ürünlerle karıştığında kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

Kaynak: elmaelma

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.