Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

tarafından
1487
Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları normalin biraz daha üzerinde olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde bunun önüne geçebilmek adına web sitemizde de içerikleri daha çeşitli hale getirmek için uğraşıyoruz.

Hızlı ve sağlıklı zayıflama, her kadının hayali olan seçeneklerden birisidir. Bu neden dolayısı ile sizlere yeni alternatiflerden birisini sunacağız. Aç kalmadan hızlı kilo vermek isteyen tüm okuyucularımız için en mükemmel alternatifler arasında yer alacağını net olarak söyleyebiliriz. Uygulayanların yorumlarını da yine internet üzerinde araştırabilme şansına sahipsiniz.

Protein Diyeti

Protein Diyeti

Protein Diyeti Nedir?

Protein diyeti, özellikle diyet süresince protein değeri son derece yüksek ve yağsız, karbonhidrat takviyesi olmayan gıdalar ile beslenme süreci anlamına gelir.

Yüksek protein içeren yağsız gıdalar sayesinde vücudunuz, kendi işlevlerini çok daha hızlı ve sağlıklı olarak yerine getirir. Hal böyle olunca zayıflama, yağ yakımı gibi süreçler ciddi anlamda sağlıklı hale gelir. Protein, sadece kilo vermek için değil hayatımızın her dönemi için sağlıklı seçenekler arasındadır. Et, özellikle protein açısından son derece zengindir. Yağsız tarafından tüketildiği zaman sağlığınız için de çok faydalıdır.

Protein Diyetinin Etkileri Nasıldır?

Protein diyetinin esas odak noktası, aç kalmadan sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilolardan kurtulmak olacaktır. Bu noktada vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller asla geri plana atılmamalıdır. Protein değeri yüksek gıdalar tükettiğimiz zaman özellikle karbonhidrat ve yağ tüketiminin olmadığı süreçte etkiler son derece keskindir.

Protein, zor sindirilen bir besin türüdür. Bununla birlikte metabolizmik faaliyetlerin doğru bir şekilde gerçekleştiği süreçlerden birisi olarak da dikkatleri çeker. Türkiye genelinde et tüketiminin ciddi anlamda ileri seviye olduğunu biliyoruz. Ancak bilinçsiz tüketim çok fazla. Dolayısı ile tükettiğimiz her protein, bizlere kilo ve yağ olarak geri dönüyor.

Protein, doğru miktarlarda yağsız olarak tüketildiğinde tok tutucu etkisi yüksek bir besin maddesidir. Bu neden dolayısı ile çok fazla yemek tüketimi gereksinimi olmaz. Hızlı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmaya başlarsınız. Etkileri şaşırtıcı olacaktır.

Protein Diyetinin Etkileri

Protein Diyetinin Etkileri

Protein Diyetinde Serbest Olan Gıdalar Hangileridir?

Yukarıda esas kuralımızdan bahsetmiştik. Protein değeri yüksek, yağsız ve karbonhidrat oranı düşüş besinler tüketmek durumundayız. Bu noktada uzmanlar, insanlara tabi ki öneri olarak başlı besin maddeleri hakkında öneriler sunuyor. Bizde elimizden geldiğince bu listesi sizlere sunmak istedik. Protein diyeti kapsamında tüketmemiz gereken sağlıklı ve etkili besinler listesi aşağıdaki gibidir;

 • Yumurta
 • Yağsız Süt
 • Yoğurt
 • Ayran
 • Kırmızı Et
 • Tavuk Eti
 • Balık Eti

olmak üzere bir liste söz konusudur. Süt ve süt ürünlerinin geneli yüksek oranda protein içerir. Tam yağlı olmayan, hatta yağsız olarak tüketilecek süt önemlidir. Hatta evde yağsız süt ile hazırlayacağımız yoğurtların dahi faydası olacaktır.

Karbonhidrat içeren ve özellikle yağlı gıdalardan uzak duruyoruz. Kırmızı et ve tavuk eti tüketiminde de yine yağsız seçeneklere eğileceğiz. Tüketirken yağda kızartmak yerine ateşte ısıtarak pişireceğiz. İçeriğindeki yağların ölmesi gerekiyor.

Şeker, tuz ve un içeren besinlerden de tam manası ile uzak durmak gerekiyor. Aksi takdirde ciddi anlamda diyeti tepmiş olursunuz. Kilo vermek yerine kilo alırsınız.

Protein Diyeti Listesi

Protein Diyeti Listesi

Protein Diyeti Listesi – Programı

Bu tip diyet listeleri uzun soluklu olarak hazırlanmaz. Bu neden dolayısı ile kısa süreli olarak uygulamak sureti ile etkilerini görmek çok çok önemlidir. Protein diyeti listesi, harfiyen uyulması gereken seçeneklerden birisidir. Diyet listesi programı üç günlüktür.

Olumlu etkiler görmeniz durumunda sağlıklı bir şekilde uzun sürelere yayabilirsiniz. Ancak her 3 gün sonunda biraz ara vermeniz tavsiye edilir. Çünkü normalden çok daha hızlı bir şekilde kilo veriyorsunuz. Dolayısı ile bu hızlı kilo verme süreci, sizde biraz dengesizlik yaratabilir. Vücudun dengelerini de korumak gerektiğini söyleyelim. Daha fazla uzatmadan uzmanlar tarafından sunulan protein diyet programı aşağıdaki gibidir.

Protein Diyeti 1. Gün Programı

 1. Kahvaltı Öğünü: Az yağlı beyaz peynir ve şekersiz çay.
 2. Öğle Öğünü: Haşlanmış bir adet tavuk göğsü (çalışanlar evden götürebilir).
 3. Akşam Öğünü: Bir kase light yoğurt

Protein Diyeti 2. Gün Programı

 1. Kahvaltı Öğünü: Bir adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay.
 2. Öğle Öğünü: Bir kase zeytinyağlı barbunya ya da haşlanmış barbunya.
 3. Akşam Öğünü: 100 gr. haşlanmış veya tavada az yağ ile pişmiş tavuk, kırmızı et ya da balık.

Protein Diyeti 3. Gün Programı

 1. Kahvaltı Öğünü: Bir adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay.
 2. Öğle Öğünü: 100 gr. balık, tavuk yahut et
 3. Akşam Öğünü: Bakla ya da barbunya gibi proteinli baklagiller yemeği.
Protein Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protein Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protein Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protein diyeti, keskin bir diyet olarak dikkat çeker. Hızlı ve yoğun bir şekilde protein alımı yapacağınızdan dolayı dikkat ile üzerinde durulması gerekir. Yağsız et, yağsız süt ve bu gibi ürünlerin tüketimi ciddi anlamda artar. Diyetin hedefinin 3 günde 3 kilo olması da aslında çok ciddi bir diyet programı olduğunu bizlere net şekilde gösteriyor.

Protein diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler çok önemlidir. Aksi takdirde vücudunuzda belli başlı yan etkiler gözlemlenebilir. Bu yan etkiler, günlük yaşantınızı da ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir. Bu neden dolayısı ile aşağıdaki maddelere dikkat etmek çok önemlidir.

 • Diyetimizde en önemli nokta, öğünler arasında en az 5 saatlik bir fark yaratmak olacaktır.
 • Karnınız bu öğün aralarında acıkma eğilimi içerisine girebilir. Bu noktada yeşil çay, şekersiz kahve ve çay tüketimi sağlayabilirsiniz.
 • Diyeti uyguladığınız süre boyunca günlük en az 2 litre su tüketimi sağlamak çok çok önemlidir.
 • Diyeti uygularken etkilerini çok daha ideal hale getirmek için günde 1 saat yürüyüş çok önemli olacaktır.
 • Bu diyet programını sürekli uygulamak yerine beslenmenize dikkat ederek araya 1 haftalık bir mola koymalısınız.