Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yaptırılır?

Profesyonel Cilt Bakımı
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Cildinizin her zaman sağlıklı görünmesi için profesyonel olarak cilt bakımı yaptırmalısınız. Peki bu cilt bakımları neler ve nasıl yapılır?

Cilt temizliği ve cilt bakımı sandığınızdan daha önemlidir. Cildinizi tam olarak temizlemediğinizde ya da bu iş için profesyonel bir yardım almadığınızda cildinizin zamanla gereğinden fazla yaşlandığını, çöktüğünü ve kırıştığını hissedersiniz.

Cilt lekeleri, pürüzler, sivilceler ve renk eşitsizliği gibi bir sürü cilt problemiyle baş etmek zorunda kalırsınız. Bunların hiç biriyle karşılaşmamak için doğru kozmetik ürünleri dışında profesyonel olarak cilt bakım yaptırmalısınız. Belli aralıklarla yaptıracağınız cilt bakımlarıyla cildinizin daha sağlıklı ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Profesyonel cilt bakımları

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Uzman Estetisyen Melis Önder cilt bakımının önemini anlattı:

“Cilt bakımı farklı yollarla sağlanabilir. Son dönemde popüler olan anti-aging yani yaşlanma karşıtı bakımlar büyük oranda tercih sebebi haline geliyor. Bu bakımlar yaşlanmayı mümkün olduğunda yavaşlatıyor. Aynı zamanda cildinizin sağlıklı olarak yaşlanmasını sağlıyor.

Anti-aging’den sonra en çok yapılan profesyonel bakım aydınlatıcı leke bakımları, lifting ve kolajen bakımları. Cilt 30′lu yaşlara yaklaştıkça daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu tür bakımlar cildin yapısına ve ihtiyacına göre profesyonel olarak seçilmelidir. Günlük hayatta da cilt bakımı çok önemlidir. Profesyonel cilt bakımı dışında cildin normal dengesini korumak için uzman tarafından yapılan derin temizlik ve ardından da cilde uygun ürünler kullanılması gerekir.”

 

Womenist

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.