Prof. Dr. Umberto Veronesi’nden Hoş Ziyaret

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Esat Erkuş tarafından karşılanan Prof. Dr. Umberto Veronesi, aralarında Universal İtalyan Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Vecdi Ertekin, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Taflan Salepçi, Meme Merkezleri Direktörü Op. Dr. Cem Yılmaz ve Universal Çamlıca Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Karagöl ve Kansersiz Yaşam Derneği Bakanı Dida Kaymaz’ın yer aldığı ekiple hastaneyi gezdi.

Profesyonel yaşamının önemli bir bölümünü kanser hastalarının tedavi ve yaşam kalitelerini iyileştirme amacıyla araştırmalar yapmaya adayan eski İtalya Sağlık Bakanı kıymetli cerrah Prof. Dr. Umberto Veronesi Barış için Bilim konferansı için bulunduğu İstanbul’da Universal İtalyan Hastanesi’ni ziyaret etti.

1820 yılında İstanbul’daki İtalyan denizcilere sağlık hizmeti vermek üzere dispanser olarak kurulmuş ve 1876 yılında İtalyan Başkonsolosluğu’na ait günümüzde 200 yıllık tarihe sahip binasında hizmet vermeye başlayan Universal İtalyan Hastanesi’ni gezen Nobel ödülü adayı Umberto Veronesi “İtalyan hastanesini çok eski yıllardan beri biliyorum. Bugün tekrar burada olmaktan çok mutluyum. Universal Hastaneler Grubu’na katıldıktan sonra gerçekleşen renovasyon çalışmaları çok başarılı olmuş. Özellikle onkoloji alanındaki gelişmeler sevindirici. İtalya ve Türkiye’nin benzer mizaçları ve yakın ilişkilerinin bu hastaneyi çok daha ileriye taşıyacağına inanıyorum” diye konuştu.

Ziyaretin ev sahipliğini yapan Universal Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Esat Erkuş, Veronesi’yle buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Sayın Veronesi bu ziyareti gerçekleştirerek bizlere şeref verdi. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek, onkoloji alanında birlikte bir sinerji yaratmak, bilim alanındaki gelişmelerin bilginin aktarılmasıyla çoğalması ve hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti yaratmak için çalışıyoruz” dedi.

Esat Erkuş, Prof. Dr. Veronesi’ye üzerinde “Evrensel hedefimiz olan dünya barışı ve bizlere barışın kapılarını açacak olan bilim için yapmış olduğunuz tüm değerli çalışmalar için sizlere müteşekkiriz. Universal Hastaneler Grubu ve Universal İtalyan Giovanni Alberto Agnelli Hastanesi olarak, Barış için Bilim’in sesini duyuruyor, harekete katılıyor ve yenilenmiş enerji ile sizleri her zaman ve her yerde destekliyor olmaktan büyük onur duyuyoruz” yazan bir plaket takdim etti.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.