Playstation Değil Ameliyat Antrenmanı!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kongrede uzun kuyrukların oluştuğu; en ilgi çeken bölüm simülasyon merkezi oldu. Ürologlar, el becerilerini geliştirmek için bilgisayar başında saatlerce ameliyat antrenmanı yaptı

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 30. Dünya Endoüroloji Kongresi; bilimsel ve sosyal içeriği açısından son 30 yılın en başarılı kongresi seçildi. Türk Profesör Ali Rıza Kural’ın başkanlığını yaptığı; 90 ülkeden 2500 hekimin katıldığı kongrede en ilgi çeken bölüm simülasyon merkezi oldu.
Kongre kapsamında kurulan simülasyon merkezi en çok genç endoürologların ilgisini çekti. Katılımcılar; burada verilen düzenli kurslara katıldı. Merkez önünde uzun kuyruklar oluştu. Da Vinci robotunun da bulunduğu merkezde hekimler; playstation oynar gibi cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi, saatlerce antrenman yaptı.

Hekimlere güvenli ameliyat sağlıyor

Simülasyon merkezinde düzenli kurslar verildi. Eğitim amacıyla kurulan simülatörlerle; hekimler son teknolojiyi öğrenme ve uygulama imkanı buldu. Bir anlamda uçak pilotlarının eğitimine benzer şekilde gerçek uygulamaya geçmeden önce simulasyonla yapılan eğitim, daha sonra hastada ameliyatın daha güvenli yapılmasına imkan veriyor. Kongre Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kural; kongreden oluşacak gelirle benzer bir merkezi kurmayı hedeflediğini belirtti.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.