Pırlantanızı güvenle alın

Roberto Bene pırlanta yüzük
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Roberto Bene pırlanta yüzük

Pırlanta ile ilgili her türlü sorunuza deneyimli uzmanları ile cevap veren, kendine pırlanta tüketicisini bilinçlendirerek, güvenli alışveriş yapmalarını sağlamayı misyon edinen Roberto Bene, Dünya üzerinde kabul görmüş pırlanta laboratuvarları olan HRD (Avrupa), GIA (Amerika) ve IGI (Avrupa) sertifikalı ve yüksek kalitedeki pırlantaları sizlere ulaştırıyor.

Her alışverişte olduğu gibi  pırlanta alırken de hem satın aldığımız ürünün kalitesinden emin olmaya çalışırız, hem de üretici firmaya güven duymak isteriz. Özellikle pırlanta gibi sevdiklerimize hediye etmek üzere satın alacağımız maddi ve manevi değeri yüksek ürünlerde bu durum çok daha da fazla önem kazanır. Bu nedenle en azından pırlanta ile ilgili bilgilerin yer aldığı pırlanta sertifikası olmayan bir pırlantayı satın almamalısınız. Peki pırlanta sertifikası ne demek?

Pırlanta sertifikaları bağımsız taşbilim enstitülerinde çalışan deneyimli taş bilimcilerin çeşitli teknik aletler yardımı ile pırlantaları incelemeleri sonucunda vermiş oldukları pırlanta derecelendirme raporlarıdır. Pırlanta’nın nüfus cüzdanı özelliğini de taşıyan pırlanta sertifikasında satın alacağınız pırlantanın her türlü özelliği yazılıdır. Deneyimli uzmanlar tarafından mikroskop ve çeşitli teknik ekipmanlar yardımıyla  analiz edilen pırlantalar renk, berraklık, cila, simetri, ağırlık ve florasans gibi özelliklere göre sertifikalanırlar. Böylece Dünya üzerinde kabul görmüş laboratuvarların sertifikalarına sahip olan alacağınız pırlantanın özellikleri net olarak belirlenmiş ve ürünle ilgili kuşkularınız son bulmuş olur.

Derecelendirme raporu, pırlanta kalite belgesi veya pırlanta sertifikası ismi verilen bu belgelerle ilgili ayrıca bilinmesi gereken çeşitlerinin var olduğudur. İlki yukarıda sözünü ettiğimiz dünyada kabul görmüş ve en güvenilir sistem olan bağımsız uluslararası pırlanta laboratuvarları tarafından hazırlanan uluslararası pırlanta sertifikalarıdır. Bu sertifikalarda ki bilgiler ürüne değil sadece pırlantaya aittir ve taşın renginde ya da berraklığında yanılma payı yoktur. İkinci sertifika çeşidi ise pırlanta firmalarının o ürünle ilgili tüketiciye verdiği bilgilendirme evrağı ya da kartı olan pırlanta ürün sertifikalarıdır. Bu kart üzerinde o ürünün kaç ayar olduğu, hangi ağırlıkta pırlanta bulundurduğu, pırlantanın rengi ve berraklığı gibi bilgiler üreticinin takdiri ile beyan edilir. Bu durum ise ürünü aldığınız firmaya güvenmenizi gerektirmektedir. Aksi takdirde pırlantanın renginde ya da berraklığında yanlışlık olma ihtimali doğabilir.
Uluslararası geçerliliğe sahip olsalar dahi taşınıza bir değer biçmeyen ve sadece onun teknik tanımını yapan pırlanta sertifikaları, içinizin rahat etmesi ve güvenli alışveriş için gereklidir. Biz Roberto Bene olarak bunu biliyor ve sizin güveninizi sağlamak için Dünya üzerinde kabul görmüş pırlanta laboratuvarları olan HRD (Avrupa), GIA (Amerika) ve IGI (Avrupa) sertifikalı ve yüksek kalitedeki pırlantaları sizlerle buluşturuyoruz.

Kaynak : HaberIndeks

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.