Pirelli Yeni Yıl Takvim Çekimleri Gerçekleştirildi

tarafından
463
Pirelli Yeni Yıl Takvim Çekimleri Gerçekleştirildi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmiş olan Pirelli yeni yıl takvim çekimleri internet üzerinde resmen yayınlandı. Bildiğimiz gibi büyük markalar, zaman içerisinde takvimler konusunda da son derece ciddi çalışmalar içerisine giriyorlar. Pirelli markası, bu seneki konsepti ile çok farklı seçenekleri ve muazzam görsellikleri sizlere sunacak gibi görünüyor diyebilirim.

Ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Tim Walker ile yapılan çekimler mükemmel bir konsepti yakalayarak kısa süre içerisinde gerçekleştirildi. Konsept olarak yıllar öncesindeki görsellikleri ve tablo tasarımlarını konu alan tasarımcılar, fotoğraflarda da tam anlamı ile sanatsal yapıt vari seçenekler üzerinde durmuş ve bu anlamda fark yaratmış diyebiliriz. Dolayısı ile resimleri sizlere sunmak istiyoruz.

Pirelli 2018 Takvimi Çekimleri

Uzun bir süreç geride kaldı ve bu anlamda genel itibari ile farklı bir konsept amaçlandı. İnsanların baktıkları zaman ilham alabilecekleri ve hayal edebilecekleri resimler üzerinde çalışan Tim Walker, konsept dışına çok çıkmadı ve çekimler için ünlü modacılar ile de çalışarak tam anlamı ile sanatsal bir yapıt ortaya koydu.

Romantik motifler ciddi anlamda dikkat çekiyor. Kırmızı renkler ile birlikte yılbaşı konseptinin de çok fazla dışına çıkılmamış ve hal böyle olunca yenilikçi fikirler ön plana çıkıyor. Türkiye genelinde bu tarz detaylara da fazla dikkat çekiliyor. İskambil motifleri yine manidar olarak niteleyebileceğimiz subliminal mesajlar veriyor.

Makyaj anlamında da eski Da Vinci tablolarındaki makyaj tarzı benimsenmiş. Kısacası çekilen her pozun, atılan her adımın ve konseptin bir amacı var. Çalışma, tamamen amaca en uygun şekilde gerçekleştirildiğinden dolayı sunulan seçeneklerin niteliği de bir o kadar fark yaratır nitelikte. Kesinlikle takdir edebileceğimiz bir adım ve çalışmalar tamamen göz alıyor.

İngiliz fotoğrafçı Tim Walker, objektif konusunda dünyanın en iyilerinden birisi olarak kabul edildiğinden dolayı Pirelli markasının tercihinin ne kadar doğru ve isabetli olduğunu fotoğraf kalitesinden anlıyoruz. Hal böyle olunca seçenekleri incelediğimiz zaman normalden çok çok daha extreme bir çalışma meydana getirilmiş demek de yanlış olmaz sanırım.

Alice Harikalar Diyarı konsepti bu fotoğrafların ana teması olarak isimlendirildi. Konsept olarak da baktığınız zaman zaten bunu en net şekilde görebilme şansına sahip olabileceğinizi düşünüyoruz. Türkiye genelinde de bu konuda yapılan haberler fazlası ile ilgi gördüğünden dolayı bizde web sitemiz içerisinde seçenekleri sizlere sunarak değerlendirmenize de yardımcı olmak istedik.

Hazırlanmış olan bir kabin içerisine dünyaları sığdıran Tim Walker objektifini öncelikle kutlamak gerekiyor. Sonrasında ise Pirelli 2018 takvimi ile alakalı olarak seçenekleri reel olarak analiz edebilmek için biraz daha sabretmemiz gerekiyor. Fotoğraflar tam anlamı ile sanatsal ve ilgi çekici.