Perakendede Kurallar Değişti: Katalogla Alışveriş Başrolde

Bonprix Türkiye Genel Müdürü Thomas Carroux
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Bonprix Türkiye Genel Müdürü Thomas Carroux

Değişen ekonomik koşullar, şirketleri özellikle de perakende şirketlerini yeni satış kanalları bulmaya ve satış kanallarını büyütmeye zorluyor. Son birkaç yıldır satış kanallarını mağazadan e-ticarete kaydıran Avrupalı şirketler, bu zincire artık katalogla satışı da yeniden eklemeye başladı.
Dünyada ekonomiler de hızla değişiyor. Değişen şartlara uymak zorunda olan şirketler, özellikle de perakende şirketleri büyümelerini sürdürebilmek için yeni satış kanalları bulmaya çalışıyor. Son birkaç yıldır satış kanallarına mağazanın yanında e-ticareti de ekleyen Avrupalı şirketler, bu zincire artık katalogla satışı da yeniden eklemeye başladı. Geçmişin gözde satış kanalı olan ancak zaman içinde tahtını başka kanallara kaptıran katalogla satış, şimdi diğer kanallarda gerçekleşen satışlara yaptığı önemli etki nedeniyle yeniden gündemde.

Yılda 232 milyon adet katalog dağıtıyor

İnternet mağazasından alışveriş yapanların %69’unun kataloğa bakarak sitelerine yönlendiğini anlayan Avrupa’nın önde gelen moda markalarından bonprix, bu nedenle katalog, e-ticaret ve yerleşik mağazadan oluşan çok kanallı bir strateji izliyor ve katalog dağıtımına hala büyük önem veriyor. Toplam 23 ülkede yerleşik mağazaları ve e-ticaret sitelerinin yanında yılda 232 milyon katalog dağıtan bonprix, etkisi ispatlanan bu çok kanallı modeli Türkiye’de de uygulamaya soktu. Ülkemizde yeni faaliyete başlayan bonprix, Aralık 2011 sonuna dek üç farklı katalogla 800 bin adet, 2012 yılı içinde de 10 farklı katalogla 3 milyon adet katalog dağıtmayı hedefliyor.

Katalog desteğiyle 1 yıl içinde 100 bin müşteriye ulaşacak

Web sitesi üzerinden çok güçlü ve yoğun bir e-ticaret hacmine ulaşacaklarını öngördüklerini söyleyen bonprix Türkiye Genel Müdürü Thomas Carroux, “Bununla birlikte çeşitli kataloglarımız aracılığıyla yapacağımız satışlarla da katalogla moda alışverişi kavramını Türkiye’de yerleştirmeyi hedefliyoruz. Her ay yeni bir katalogla müşterilerimize ulaşma hedefimiz var. bonprix olarak yaklaşık 15 bin farklı ürün satacağız. İnternet sitesinden alışverişin yanı sıra katalogla alışveriş konusuna büyük önem veriyoruz. Yaptığımız araştırmalar, internet mağazamızdan alışveriş yapanların %69’unun önce kataloğumuzu incelediklerini gösteriyor. Dahası, toplam satışlarımızın %50’sini internet, %47’sini katalog ve %3’ünü mağazalar oluşturuyor. Kendini ispatlamış çok kanallı satış stratejimizle Türkiye’de önemli bir başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Türkiye’deki ilk yılımızı yapılanma ve pazarı yakından tanıma dönemi olarak görüyoruz. Hedefimiz bir yıl içinde 100 bin müşteriye ulaşmak, ancak bu hedefi çok çok gerilerde bırakmamız da sürpriz olmayacaktır inancını taşıyorum” açıklamasını yaptı.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.