Peeling hakkında her şey

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Donuk bir cildi neşelendirmenin en iyi yolu kimyasal peeling’den geçer. Peeling cildindeki ölü deriyi uzaklaştırır. Cildin en üst tabakasındaki renk düzensizliklerini alır, dokuyu değiştirir ve gözeneklerle savaşır.

Asırlardır değişmeyen bir güzellik faktörü olan süt banyosu, içeriğindeki laktik asit sayesinde ölü deriden kurtulmayı sağlar. Bugün kullanılan peeling ajanları ve formüllerle günümüz güzellik standartlarına uygun hale getirilmiştir.

Hafif peeling sadece epidermise ulaşır. Cildin en üst tabakasındaki renk düzensizliklerini alır, dokuyu değiştirir ve gözeneklerle savaşır.

Orta düzeydeki peeling, orta dermis üzerinde ya da epidermis arasındaki cilt katmanı ve dermisteki daha ciddi cilt yenileme için çalışır. Derin peeling ise dermisi, çarpıcı çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için ortadan kaldırır.

HAFİF PEELİNG’LER

Alfa Hidroksi Asitler (AHA) ve Beta Hidroksi Asitler. Cildinizi hafifçe temizlemek için iyidir. Cildiniz ustaca yumuşar, renk tonu eşitlenir ve lekeler azalır.

ORTA SİDDETTE PEELING’LER

Trikloroasetik Asit (TCA), kırışıkları ve çizgileri azaltmak ve güneş hasarıyla savaşmak için iyidir. Önemli ölçüde pürüzsüz cilt, daha iyi bir cilt tonu ve daha az çizgi vaat eder.

DERİN PEELING’LER

Fenol Asit ise aşırı cilt soyma için uygulanır. Büyük ölçüde pürüzsüz cilt ve daha az kırışıklık ve renk düzensizliği vaat eder.

GÜÇLÜ PEELING’LERİN AVANTAJLARI

Güçlü peeling’lerin cildinizdeki hasarları yok etme sansı o kadar fazladır. “Farklı yüzdeler arasındaki fark reçeteli ile reçetesiz ürün kullanmak gibidir” diyor dermatolog Tony Nakhla.

HAFİF YAPIDAKİ PEELING’LER

Hafif yapıda olan peeling’ler, yapılarına rağmen gözle görülür etki bırakır. Hücre yenilenmesini artırır. Her ay düzenli olarak yapıldıkça etkileri daha iyi görülür. Peeling yaparken, cilt tonunu dikkate almak gerekir, çünkü koyu renk ciltlerde peeling sonrası renk düzensizlikleri ve leke olabilir. Hafif peeling’lerin en önemli özelliği diğerlerine göre daha az kızarıklık ve sızı hissi bırakmasıdır.

TEK ASİT İÇEREN TEKLİ PEELING’LER

Tek başlarına kullanılabilecek kadar güçlü ama diğer hafif asitlerle kullanılacak kadar uyumludur. Tek asit içeren peeling’lerde bulunan asitler genellikle salisilik, glikolik ve laktik asittir. Etkileri nedeniyle, tek asitli peeling’leri içeriğindeki rezorsinol (ölü deriyi yok eden bir çesit kimyasal ) nedeniyle sadece üç ile beş gün kullanmak gerekir.

MEYVE ASİTLERİYLE PEELING

Hiç meyve asitleriyle yapılan peeling’i duydunuz mu? Gerçeği söylemek gerekirse bu tedaviler AHA ile yapılan peeling’in hafif şeklidir. Genellikle cildi yenilemek için elma ya da narenciye meyveleri kullanılır. “Genellikle insanların alerjileri vardır, çünkü molekül boyutlarının büyüklüğü nedeniyle cildi tahriş eder” diyor ünlülerin estetisyeni Nerida Joy.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.