Pastel Makyaj Trendi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır?

2013 ilkbahar ve yaz mevsiminde uçuk maviler, ekru tonları, uçuk şeker pembeleri, güneş sarıları, uçuk fosforlu yeşilleri ve turuncular; masum, zarif ve feminen bir enerji ön planda. Makyajdaysa son trendlerden biri de pastel tonlarda makyaj uygulaması!

Burçin Göksu’dan pastel tonlara ve trend makyaja dair püf noktalar…

Pastel tonlar nelerdir?

Krem rengi; soluk sarı veya parlak olmayan beyaza çalan renk sarı rengin pastel tonu.

Bebek mavisi; mavi ve akvaryum gölgesi denilen flu bir ton grubu pastel bir renk olarak bilinir.

Portakal turuncusu; sarının daha hakim olduğu mat görünebilen açık tonlar pastel grubuna giriyor.

Ekru tonları, mavinin pembenin ve beyazın oluşturduğu bir renk saydam ve çok vurgulayıcı değil fakat iyi bir efekt çıkarır.

Bej tonu ve buna benzeyen birçok pastel ton da aslında bütün ana renklerin gölgelerinden oluşuyor.

Fresh görünen bir cilt yaratmak.

fresh
Cilt temizliğinden sonra makyaj uygulamasına geçebilirsiniz. Önce cildinize transparan ince ve kapatıcı özelliği olan fondöten uygulayın. Fondöten makyajın dayanıklılığını arttırır ve görünümünü daha pürüzsüz hale getirir.

Göz Çevresi İçin Kapatıcı Kullanın

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken husus, göz çevresindeki renk farklılıklarını gizleyerek gözlerin canlı görünmesini sağlamak. Göz altı morlukları, göz altı torbaları ve cilt lekeleri gibi istenmeyen unsurları gizlemek için kapatıcı kullanmalısınız.
kapatıcı
Göz çevrenizde gölge düşen yerleri de benzer şekilde kapatıcı ile gizlemelisiniz. Ardından ince transparan pudra ile göz etrafını pudralayın. Bu işlem hem far birikmesini önler hemde farın ömrünü uzatır.

Göz Makyajı İçin Pastel Renkler

Gelin makyajı için pastel renkle yapılan göz makyajı daha duru bir görünüm sağlar. Özellikle krem, vanilya ve uçuk pembe gelin makyajı için ideal seçim olabilir.
Göz Makyajı İçin Pastel Renkler
Daha açık renkli far ile gözlerizin etrafını sürdükten sonra, bir iki ton koyu farla da gölgelendirme yapın. Göz üstü çukurlarına yapacağınız ufak far hamleleri içeriden dışarıya doğru, göz bitimine kadar olmalı.

Kalem ya da eyeliner kullanmak sizin tercihiniz. Alt göz çevresine eğer iri gözlere sahipseniz içe, küçük gözlere sahipseniz dışa kaleminizi çekin. Buğulu gözlere sahip olmak için, far fırçası ile kaleminizi dağıtmanız yeterli.

Kirpikler Nasıl Olmalı?

kirpikler
Çok yoğun olmamak kaydıyla amacın sadece kirpik rengini koyulaştırmak olduğunu unutmayın.

Allık İçin Renk Seçimi

Allık kullanırken de doğal renkler seçmenizde fayda var. Toz pembe, nude, turuncu gibi renkler pastel tonlar için uygun olabilir.
Allık İçin Renk Seçimi
Allık uygulamasında dairesel hareketlerle yumuşak bir görünüm kazanmaya çalışın, sert ve çizgisel hatlardan kaçının.

Hatta allığı ayna karşısında yapacağınız minik gülücük ile yanak kısmına hafif dokunuş yapabilirsiniz.

Dudak Makyajı

Dudak Makyajı
Dudak makyajı, her makyajda olduğu gibi pastel trendinde de önemli bir tamamlayıcı. Ruj rengi olabildiğince doğal çok parlak ve ıslak olmayan açık tonlarda olmalı.

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...