Parfüm nasıl kullanılmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

1-  Öncelikle parfümün uygulanılacağı yerin temiz ve kuru olması gerekir.

2-  Kokunun güzel kokması için bölgenin temizliği oldukça önemlidir. Etkileyici bir kokuya sahip olmanın ilk şartı doğru kokudur. İkinci şartı ise temiz bölgeye uygulanmasıdır.

3-  Banyonun ardından sıkılan parfümün kokusu daha kalıcı olmaktadır. Cildin gözenekleri banyo esnasında açıldığı için parfümün kokusunu daha iyi emecektir.

4-  Banyo sonrasında parfümün kokusunu bastıracak kokulardan uzak durulmalıdır. Eğer kullandığınız krem ve jellerin kokusu çok baskın ise az kullanmalı veya kremlerinizi değiştirmelisiniz.

5-  Kokunun güzelliği arttırmak için doğru yere sıkılması gerekmektedir.

6-  Kokunuzun vücudunuzda uzun süreli kalmasını istiyorsanız vücudunuzu iyi tanımalısınız.

7-  Eklem yerlerinin arka kısımlarında ki kıvrık yerler kokunun sabit kaldığı yerlerdir.

8-  Nabız bölgeleri parfüm için en ideal yerdir. Kokuyu hapseder ve kalıcılığını destekler.

9-  Kulak arkası, diz kapaklarının araları, göğüs araları parfümün en çok sevdiği yerlerdir. Bu bölgelere sıkılan parfümler daha iyi yayılacaktır ve kalıcılığını uzun süre sürdürecektir.

10-  Doğru kokuyu seçerken cildin yağ oranı dikkate alınmalıdır. Çünkü cilt tipleri parfümün kalıcılığı etkileyen önemli etkenlerdir.  Cildin tipi belirlendikten sonra işler daha da kolaylaşacaktır.

11-  Beğendiğiniz her koku sizin için uygun olmayabilir. Önemli olan kokuyu beğenmeniz değil sizde nasıl duracağıdır. Tıpkı moda da olduğu gibi size yakışan koku sizin için en iyi kokudur.

12-  Parfüm alırken üçten fazla parfüm denememelisiniz. Kendi kokunuzu bulabilmeniz için bileğin iç kısmına kokuları sıkınız ve bir süre bekleyiniz. Daha sonra burnunuza gelen koku sizin için ideal kokudur. Diğer kokular uçtuğu için vücudunuz tarafından ret edilen kokulardır.

13-  Parfümlerin saklanma koşulları ömürleri uzattığı için buzdolapları en ideal yerlerdir. Karanlık, serin ve kapalı yerler parfümleri saklamak için uygun mekânlardır.

More from the blog

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Parfüm Modelleri

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte kadınların en çok tercih ettiği parfüm modelleri ile alakalı olarak farklı olanakları sizlere sunacak ve en iyi...

En güzel yaz parfümleri (2014)

Sıcak yaz günlerinde kullanacağınız parfüme karar verdiniz mi? Bu yaza damgasını vuracak mis gibi kokan parfümleri sizin için seçtik. Oryantal, çiçeksi ya da meyveli......

Hoş kokular kadını güzelleştiriyor

Hoş kokuların kadınların yüzünün daha çekici görünmesini sağladığı belirlendi.

2014 Yaz parfümleri

Bir türlü gelmek bilmeyen yazı yeni kokularla karşılarsak belki acele eder, ne dersiniz? İşte ünlü markaların 2014 için çıkardığı yeni parfümleri