Özge Ulusoy makyajı nasıl yapılır?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Türkiye’nin en güzel kadınlarının makyajını yapan, makyaj artisti Burçin Göksu’dan doğru makyaj için gereken püf noktaları ve bilinmeyen detaylarını öğreneceğimiz beşinci haftadayız.

Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, İvana Sert, Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve daha birçok ünlü, O’nun ışıltılı dokunuşlarıyla ekrana çıkıyor.

Hafta sonu gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Göksu, çok beğenilen Özge Ulusoy makyajını anlattı bize. İşte size Özge Ulusoy makyajındaki tüm incelikler…

Simsiyah gözler

Özge Ulusoy makyajı - Simsiyah Gözler
Özge Ulusoy makyajı – Simsiyah Gözler

Özellikle ülkemizde son yıllarda koyu ama spor görünen makyaj kültürü popülerlik kazanmış durumda.
Bize de, çok tutulan siyah göz makyajı uygulamasını anlatıyor Göksu.

Mankenlik kariyerinin yanı sıra oyunculuk ve sunuculukta da başarısını kanıtlayan Özge Ulusoy ile yaklaşık 5 yıldır çalışan Göksu’dan siyah göz makyajınız olmazsa olmazları geliyor.

Özge Ulusoy kaşları

Özge Ulusoy kaşları
Özge Ulusoy kaşları

Öncelikle Özge’nin makyajı ile ilgili merak edilen ve sizlerden yoğun olarak gelen soruları cevaplayan Göksu, Özge’nin kaşlarında kontör bulunmadığını belirtiyor.
Göz mesafesi geniş olduğundan, her makyajı çok iyi taşıyabildiğini de söylüyor Göksu.

 

Krem eyeline önemli!

Özge Ulusoy makyajı nasıl yapılır
Özge Ulusoy makyajı nasıl yapılır

Göksu, gözlerine hafif kapatıcı uygulayarak başladığı makyajın sonrasında fix pudra uygulamasıyla kapatıcıyı sabitliyor. Ardından krem eyeliner ile göz pınarından başlayıp göz bitimine kadar kalın eyeliner sürerek kurumadan fırça yardımıyla bu eyelineri dairesel bir şekilde dağıtıyor.

Bu uygulamaya dikkat!

Özge Ulusoy makyajı nasıl yapılır
Bu uygulamayı göz kapağındaki siyah görünüm, dumanlı bir şekil alana kadar devam ettirmeli. İşlemin ardından net çizgi görünümünü kaybettikten sonra far fırçası ile aynı ton far rengini bu uygulama üzerine sürüyor.

Buradaki amaç; ıslak görünen eyelineri matlaştırmak ve kalıcılığını sağlamak. Kaş altına ten rengi kırık beyaz tonlarda far uygulamak da önemli. Çünkü bu uygulama kaş ve göz arasındaki mesafeyi eşitliyor.

Buğulu gözler için…

Özge Ulusoy makyajı - Buğulu Gözler
Özge Ulusoy makyajı – Buğulu Gözler

Buğulu makyaj ama aynı zamanda doğal bir görünüm kazanmalı. Bu uygulamada geçişleri sağlayan en önemli olay, bronz acık kahve tonlarıyla ten renginizi ve dağıtmış olduğumuz siyah far kısmını birleştirecek şekilde bronz kahveyi dairesel şekilde sürebilmek.

Doğal buğulu gözler

Özge Ulusoy makyajı - Doğal buğulu gözler
Özge Ulusoy makyajı – Doğal buğulu gözler

Yarım çekmiş olduğumuz siyah kalemi dağıtma fırçasıyla hafiften göz pınarına yaklaşacak şekilde dağıtın. Daha sonra bronz kahveyi göz altına siyahla birleşecek şekilde göz pınarına kadar devam ettirin.

Akmayan siyah bir göz kalemiyle, göz içini komple olarak ve üst kirpik diplerini, üst kısmın içini yani gözün kendisini gösteren çerçeveyi boyayın. Böylece üç renk kullanmanıza rağmen geçişler birbirini göstermeyecek.

Kirpikler

Kirpikler
Özge Ulusoy makyajı – Kirpikler

Geldik kirpik olayına! Öncesinde maskara sürüyor ve kirpiklere hacim kazandırmalı. Daha sonra uçları yoğun olan takma kirpik takarak göz makyajını sonlandırmalı.

Kapatıcılar

Baz olarak yüzüne kapatıcı kullanmıyor Göksu, çünkü cilt olarak bu uygulamaya ihtiyaç duymuyor. Fakat cildinde sorun olanlar için bu uygulama önerisi!

Sadece yüzün tek renk olmasını istediği için ince kapatma özelliği olmayan bir fondöteni yüz çevresine komple uyguluyor.

Makyajda yapılan yüzdeki daraltma ve uzatma oyunlarına da gerek duymuyor, çünkü Özge Ulusoy’un yüzünün kusursuz olduğu gerçeği var.

Bronz allık kullanarak yanakları belirginleştirip, mat ve ten rengi rujla dudakları makyajla bütünleştiriyor.

 

Kaynak: elmaelma

More from the blog

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin adaylarının düğün günü özellikle saç ve makyajlarının en güzel şekilde olmasını ister. Kendilerine ve tarzlarına yakışan bir model seçmeleri için belli kaynaklardan ve kişilerden destek almaktadır....

10 Dakikada Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem güzel görünmek isteyip hem de vakti olmayanlara yönelik hızlı ve pratik 10 dakikada makyaj nasıl yapılır? Tüyoları yazının devamında sizler için hazırlandı. Bakımlı görünmek günümüzün olmazsa olmazları...

Makyaj fırçası nasıl seçilir?

Farklı makyaj fırçaları, yeni başlayanlar için ister istemez kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Yüz için, göz için ve vücut için onlarca makyaj fırçası bulunuyor.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...