Oruç Bozmayan Estetik Operasyonlar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Akrabaların daha çok bir araya geldiği, yardım amaçlı organizasyonların olduğu, iftar yemeklerinin verildiği, Bayram için özel hazırlıkların yapıldığı Ramazan ayında, güzel olmayı ertelemeniz gerekmiyor.

Oruç tutuyor ve hangi işlemlerin Ramazan’da da yapılabileceğini merak ediyorsanız; oruç bozmayan estetik operasyonları, Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel anlatıyor.

İftara kadar yapılabilecek orucu bozmayan operasyonlardan birinin saç ekimi olduğunu söyleyen Op. Dr. Alper Tuncel, her hangi bir ilaç almaya gerek olmadığını, kesik ve dikiş yapılmadığını ve bu operasyonun çabuk iyileşme sağladığını belirtiyor. Meme protezinde silikon jel kullanıldığını, hiç kanama olmadığını ve aç iken yapılması gerektiğini söylüyor. Bu protezlerin meme başındaki renkli bölgenin alt veya üst kısmından, meme altı oluktan veya koltuk altı bölgenin ön kısmından koyulduğunu dile getiriyor.

Yüz Gençleştirme, Sıkılaştırma, Askılama ve Leke Tedavisi

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel; fraksiyonel karbondioksit laser ile yüz gençleştirme, sıkılaştırma ve leke tedavisinin oruç tutarken de yapılabileceğini söylüyor. Yaz ayında olunması sebebiyle bu işlemin, 3-4 hafta direkt güneş ışığı almamak ve solaryuma gitmemek kaydıyla yaptırılabileceğinin altını çiziyor. Bu yöntemin derin kırışıkları düzeltmeye yardımcı, sıkı, yeni ve genç bir cilt oluşumunu desteklediğini, güvenli ve etkili olduğunu vurguluyor. Askılama yöntemiyle kaş kaldırma, yüz ve boyun germe gibi işlemlerin yapılabileceğini, işlem sonrası sarılan bantlarla yüzdeki askıların desteklenmesi gerektiğini belirtiyor. Bu bantların yemek yemeye, oruç tutmaya engel olmadığını sözlerine ekliyor.

Epilasyon, Vücut Şekillendirme, Peeling, Cilt Bakımı

Op. Dr. Alper Tuncel; yaşamın her döneminde istenmeyen kıldan ve tüyden tamamen kurtulmak amacıyla kullanılan lazer epilasyonun da oruç tutarken yapılabilecek bir diğer operasyon olduğunu belirtiyor. Radyofrekans ve ultrasonik dalgaların kullanıldığı, vücut şekillendirme işlemlerinde hafif sıcaklık verilerek uygulama yapıldığını söylüyor. Kimyasal peeling işleminin, genellikle iz, leke ve kırışıklık tedavisinde, deriye solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasının soyulup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacıyla kullanıldığını vurguluyor. Cilt bakımlarının, kuru, yağlı, karma ciltlere en uygun bitkisel, kimyasal ve yağlardan oluşan ürünlerinin, cilt üzerinde bir müddet bekletilmesi sonucu masajla uygulanan bu yöntemlerin, Ramazan ayında da oruçlu iken rahatlıkla yaptırılabileceğini belirtiyor.

Tuncel, tüm bu işlemlerin yanı sıra Ramazan ayında beslenmenin önemine değinerek, hem estetik hem de sağlık açısından, bol yağlı ve tatlı yiyeceklerden kaçınılmasını önemle tavsiye ediyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.