Orijinal Yoga Sistemi İle İkinci Bahar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Daha birkaç yıl öncesine kadar torun sahibi bir anneanne- dede iken ve sağlık problemleriyle uğraşırken tanıştıkları Orijinal Yoga Sistemi ile adeta yeniden bir doğuş yaşayan Gül ve Orhan Evrensel çifti günbegün gençleşiyor, görenleri hayrete düşüyor.

Şuan Bursa’da Orijinal Yoga Sistemi Eğitmeni olan Gülveren Evrensel geçirdiği bel fıtığı ameliyatına rağmen fiziksel olarak kısıtlı hareket eden bir anneanne olduğunu düşündüğü bir dönemde 2008 yılında eşi Orhan Evrensel ile birlikte Orijinal Yoga Sistemini uygulamaya başlayarak adeta yeniden doğmuş. O günlerde saçlarını bile tarayamazken, şimdi yetmiş yaşında pek çok insanın yapmakta zorlanacağı yoga duruşlarını hayret edilecek bir esneklikle yapmaya başlamış. Sağlığına yeniden kavuşunca, Orijinal Yoga Sistemi’ni diğer insanlarla da paylaşmak için yoga eğitmeni olmaya karar vermiş.

1943 Ankara doğumlu olan Gülveren Evrensel Hacettepe Üniversitesi Sekreterlik bölümü mezunu. Kurucu ortağı olduğu aile şirketlerinden emekli olmuş. Evli iki çocuk ve bir torun sahibi olan Gülveren Evrensel 2008’de Yoga Academy’nin Aladağlar’da düzenlediği kampta tanıştığı Orijinal Yoga Sistemi’nin sağlığı üzerindeki olumlu etkileri üzerine, deneyimlerini insanlarla paylaşmak üzere Yoga Academy Bursa şubesini açmış. Yağlı boya resim, tahta boyama ve takı tasarımı ile ilgilenmekte.

ORİJİNAL YOGA SİSTEMİ İLE NASIL TANIŞTILAR

Çocukları evlenip ya da meslek sahibi olup evden gittikten sonra eşi Orhan Evrensel ile yalnız kaldıklarını belirten Gülveren Evrensel ; ” Yaş ilerlemişti, o arada bel fıtığından ameliyat olmuştum. İki fıtık daha var demişti doktor. Bu arada boynumda da sorun başlamıştı. Gözlerimi hareket ettiremiyordum. Doktor ameliyat demişti. İstanbul’da Yoga Academy’de eğitmen olan kızım yogayı tavsiye ediyordu. Kızım Pelin bütün bu rahatsızlıkları yogayla yenebileceğimi söyledi. O arada kızımın doğum günüydü, hem kendisini görelim hem doğum gününü kutlayalım diye Yoga Academy’nin Aladağlar’daki etkinliğine gittik. Orada bizi Academy’nin kurucusu Büyük Üstad Akif Manaf ile tanıştırdı. Derslere katıldık. Kendimizi iyi hissettik. Dönüşte de devam ettirdik. Sonra ne bel ne boyun fıtığım kaldı.” dedi.

Ne belimde ne boynumda fıtık kalmadı ! Ne şeker, ne kolestrol, ne tansiyon, ne kemik erimesi var. Aksine kemiklerimde yoğunlaşma başladı !

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.