Online Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Bütün ihtiyaçlarımız gibi mobilyalarımızı da artık internetten alabiliyoruz. Dev gibi gardıroplar, kitaplıklar, portmantolar kapımıza kadar geliyor ve bu mobilyaları almak için beklemiyoruz bile. Siparişi veriyoruz, ertesi gün kargoda.

Tüm bu kolaylıkların yanında online mobilya alışverişi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktaları var. Bunlara dikkat etmezsek alışverişimiz keyifsiz hale gelebilir.

Online Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1- Ürün Ölçüleri Bilgileri

Ürünlerin açıklamalarının içinde ölçüler belirtilmiş olsa da pek çoğumuz ölçüyü gözümüzde canlandıramıyoruz. Böyle durumlarda yapmamız gereken mobilyayı yerleştirmeyi düşündüğümüz alanın ölçüsünü mutlaka almak olmalı. Bu ölçülerle kıyaslayarak mobilya alırsak daha sağlıklı olacaktır.

2- Yanıltıcı Ürün Görselleri:

Yanıltıcı görsellere dikkat! Online mobilya alırken en çok dikkat etmemiz gereken konulardan biri de olduğundan çok daha büyük gösterilen ürünlerdir. Üstteki madde de belirttiğimiz gibi ölçüleri gözümüzde canlandıramadığımız için ürün tanıtımında kullanılan fotoğrafa bakıyoruz ve aldanıyoruz. Bir de bakıyoruz ki görselde koskocaman görünen bir kitaplık, evimize geldiğinde yemek masamızın yüksekliği kadar.

Gardırop alıyorsak özellikle derinlik ölçülerine kesinlikle dikkat etmeliyiz. Dev gibi gördüğümüz bir gardrobun askı bölümüne gömleklerimiz sığmayabilir.

Benzer bir sorun da ayakkabılık alırken karşımıza çıkabilir. Aldığımız ayakkabı dolabı belirtildiği kadar ayakkabıyı almayabilir veya sadece küçük ayakkabıları alacak kadar küçük ölçülere sahip olabilir.

Kitaplık alırken ortalama kitap ölçülerine göre almalıyız. İnternette satılan pek çok kitaplık ancak cep kitapları sığacak büyüklüktedir.

3- Güvenli Markalar:

İnternet satış sitelerinde adını hiç duymadığımız markaları kesinlikle tercih etmemeliyiz. Çünkü bir markanın satış sonrası hizmeti, garantisi gibi hususlar çok önemlidir. Aldığımız mobilyalarda herhangi bir sıkıntı yaşadığımız takdirde karşımızda gerçek köklü bir firma ve bir müşteri hizmetleri departmanı yoksa bu sıkıntı bizim için çok daha büyük hale gelecektir.

Bu yüzden doğru ürün fotoğraflarıyla, gerçek ürün ölçüleriyle ve Adore Mobilya’dan alışveriş yaparken yukarıdaki sorunlardan hiç birini yaşamadan rahatlıkla online mobilya siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.