Omuz Ağrılarını Ciddiye Alın

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine omuz yırtığı şikayetiyle gelen 88 yaşındaki Mehmet Celal Kalyoncu, 20 dakika süren ameliyatla şiddetli ağrılarından kurtuldu. Türkiye’de çok az merkezde gerçekleştirilen omuz yırtığı ameliyatlarını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başarıyla yaptıklarını belirten Yrd.Doç.Dr. Egemen Altan, “Hastamız şiddetli ağrılarından duramıyor, kollarını hareket ettiremiyordu. Diyaliz hastası olan bu hastamızın yaşı itibariyle ameliyatı da riskliydi. Hastamızın ağrılarını dindirmek için ameliyat yapmamız şarttı. 20 dakika süren operasyonla hastamızın ağrılarını dindirdik” dedi.

“Ameliyat Zor ve Riskliydi”

88 yaşındaki Mehmet Celal Kalyoncu’nun damadı Mehmet Kuş, “Babamın ağrıları 1.5 ay önce başlamıştı. Omuz bağları koptuğu için sol kolu aşağıya doğru düşüyordu. Kolunu hareket ettiremiyordu. Şiddetli ağrıları vardı. Buraya geldik. Doktorlar yaşının ilerlemesi ve diyaliz hastası olması nedeniyle ameliyatın riskli olduğunu söylediler. Zor ve riskli ameliyatı başarıyla gerçekleştiren doktorumuza teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Tedavi İçin Geç Kalmayın”

“Omuz Yırtığı” rahatsızlığının genellikle yaşlılarda görüldüğünü ve bu rahatsızlığın Türkiye’de çok az merkezde ameliyat edildiğini belirten Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Egemen Altan, “Hastamızın sol omzunda yaşlılığa bağlı yırtıklar oluşmuştu. Kollarını hareket ettiremiyor ve ağrı çekiyordu. Bu da hastanın hayat kalitesini düşürüyor, kolun yukarıya kaldırılmasında, içe ve dışa çevrilmesinde güç kaybına neden oluyordu. Yaşlı ve diyaliz hastası olduğu için ameliyat riskliydi. Hastamızın ağrılarını dindirmek için kendisinin de isteğiyle riski göze alarak ameliyatı gerçekleştirdik. Kapalı yöntemle omuza müdahale ederek yırtıkları onardık ve ağrıya neden olan sıkışmayı ortadan kaldırdık. Bu tür rahatsızlığı olan hastaların, omuzlarındaki yırtık büyümeden doktora gitmesi gerekir.Aksi taktirde omuzdaki yırtık büyür ve tedavi şansı azalır ” dedi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.