Ofiste Yemeniz Gereken 8 Yiyecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gün boyu kendinizi abur cubura gerek duymadan tok hissetmek istiyorsanız, ofise giderken yanınızda her biri 200 kaloriden az olan bu besinlerden götürmeyi ihmal etmemenizi öneriyoruz. İşte beslenme çantanızın olmazsa olmaz 8 yiyeceği!

Masanızın üzerinde mutlaka bulunması gerekenler

Yapılan araştırmalara göre her dört saatte bir şeyler atıştırmak, özellikle ara öğünleri atlamamak metabolizmanızın çalışması açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca bu şekilde kendinizi sürekli tok tutarak yemeklere saldırma ihtimalinizi de ortadan kaldırabilirsiniz. Ufak bir kasenin içine biraz badem, ceviz ve fındık doldurun ve bir şeyler yemek istediğinizde, birkaç tane ağzınıza atın.

Tahıllı kraker ve fıstık ezmesi

Ara öğünleri lezzetli bir şeylerle geçiştirmek istiyorsanız, özellikle beş çayı için, yanınızda bir paket tahıllı kraker ve biraz da fıstık ezmesi götürmeyi deneyin. Böylece hem lezzetli hem de sağlıklı bir ara öğün geçirmiş olacaksınız.

Yanınızda meyve götürün

Vücudunuzun ihtiyacı olan birçok vitamin ve mineral meyvelerde bulunuyor. Gün içinde halsiz düşmemek ve enerjinizi yüksek tutmak için her gün yanınıza, mevsimine göre birkaç meyve alın.

Bir öğünü müsli ile değerlendirin

Yanınıza ufak bir kutu süt, kase ve bir miktar kuru meyveli müsli almayı deneyin. Eğer sabahları kahvaltı yapmaya vaktiniz olmuyorsa kahvaltı için ya da öğle yemeğini hafif geçirmek için öğlenleri bu şekilde beslenmeyi deneyebiliriniz. Ayrıca bu tip besinler, kolesterolünüzün düşmesini sağlayacağı gibi, kalp krizi riskinizi de azaltacaktır.

Patlamış mısıra ne dersiniz?

Gün içinde acıktığınızda atıştırabileceğiniz en zararsız şeylerden biri de patlamış mısır! Eğer ofiste mikrodalga varsa, paket mısırlardan alabilirsiniz, ya da evde hazırlayıp bir poşete koyup yanınıza almayı deneyebilirsiniz. Film seyrederken olduğu kadar eğlenceli olmasa da, çalışırken, ekranın karşısında patlamış Mısır atıştırmak da kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Lezzetli pitalar

Kendinizi biraz şımartmaya ne dersiniz? Ofise giderken yanınıza bir ufak kutu krem peynir ve bir ufak pita ekmeği alın. Akşamüstüne doğru mideniz kazındığında, açlığınız bastırmak için bu mini mönü oldukça iyi bir alternatif. Ayrıca pita kendinizi çok daha uzun süre tok hissetmenize de yardımcı olacağı için akşam yemeklerinizi çok daha hafif geçirebilirsiniz.

Hafif tatlılar

Eğer gün içinde tatlı krizleriniz tutuyorsa, meyve pestillerinden ya da kuru meyvelerden yapılmış barları tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerden yapılan bu lezzetli barlar, hem enerjinizi yüksek tutacak hem de fazla kalorili olmadıkları için yedikten sonra kendinizi suçlu hissetmenizi engelleyecektir.

Haşlanmış sebze götürün

Mevsim sebzelerinden seçin ve haşlayıp bir kaba koyun ve ofiste öğle yemeklerinizi bu şekilde değerlendirmeyi deneyin. Hatta bu öğünü daha lezzetli kılmak için yanına sizin hazırlayacağınız, lezzetli soslar eklemeyi de deneyebilirsiniz.

Kaynak:Womenist.net

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...