Ofiste motivasyonu arttırmak için…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Uyanıp işe gitmenin zor geldiği, kişisel problemlerinizin olduğu ya da yerine getirmeniz gereken görevden memnun olmadığınız günlerde enerjinizi ve moralinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Kendinizi güzel hissettirecek bir kıyafet giyin

Enerjinizi yüksek tutmaya sabahtan başlayın. İşe gitmek için hazırlanırken en sevdiğiniz kıyafetleri tercih edin. Sevdiğiniz kıyafetlerin içerisinde kendinize olan güveniniz yerine gelir ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Özel bir kahvaltı planlayın

Sizi ayakta tutacak ve gün boyu bitkin olmanızı engelleyecek ilk şey kahvaltı. Yiyeceklerin, özellikle bazı meyvelerin mutluluk getirdiğini biliyoruz. Kahvaltınızı bu yiyeceklerle yaparak güne mutlu başlayabilirsiniz.

Öğle yemeğini rahat bir yerde yiyin

Asla, asla ve asla yemeğinizi çalışma masanızda yemeğin. Öğle tatilini ofis ortamından farklı bir yerde geçirmek size moral verecektir. Zorlu günlerde mutlaka hava alabileceğiniz bir yerde yemek yemeği tercih edin.

Ofiste ara sıra ayağa kalkın

Konsantrasyon zorluğu çekiyorsanız ya da bir türlü ilham gelmiyorsa ara sıra kalkıp dolaşmakta fayda var. Yarım saatte bir, bir iki dakika kafanızı dağıtmanız gerekebilir. Hiç değilse su doldurmak için bile ayağa kalkmak size iyi gelecektir.

Masanızı dekore edin, çekmecelerinizi temizleyin

Çalıştığınız alanın derli toplu olması ve size mutluluk veren objelerin bulunması iş yerinde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak veriminizi arttırır.

İş arkadaşlarınızla sosyalleşin

İş arkadaşlarınızla aranızın iyi olması iş hayatınızın daha eğlenceli geçmesini sağlar. İş arkadaşlarınızla iyi diyolaglar içerisinde olmanız ve belli zamanlarda program yapmanız işe gitmekteki motivasyonunuzu arttırır.

 

Kaynak: elmaelma.com

 

More from the blog

İstanbul’da Yetişkin Tramblon Parkı

Yeni nesil eğlence parkları arasında öne çıkan Flyzone Trambolin Parkı, birbirinden iddialı parkurlarıyla konuklarına çarpıcı bir deneyim sunuyor. Yüksek kalitedeki trambolinleri sayesinde ayaklarınızı yerden...

Şekillendirirken Bakım Yapan Dax Ürünleri

İçerdiği doğal yağlar ve özel bileşenler sayesinde saçlara mükemmel şekil veren, aynı zamanda saç sağlığını destekleyen Dax ürünleri Watsons'ta sizlerle. Bakım yağları ve şekillendirici...

Aracınızın Yağ Değişimini Güvenle Yapabilmeniz İçin Öneriler

Aracınızın periyodik bakımlarını uzman ellerde yaptırmak ömrünü uzatırken, güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamınıza olanak sağlar. Araç bakımının düzenli aralıklarla yapılması aynı zamanda...

Mega HairTrans markası ‘Avrupa’nın En Başarılı Saç Ekim Merkezi’ seçildi

Best Of Year Awards 2020 Yılın Enleri Ödülleri Töreni’nde, Mega HairTrans markası ‘Avrupa’nın En Başarılı Saç Ekim Merkezi’ seçildi. Ata Çağlayan ve Banu Noyan’ın düzenlediği,...