Ofiste motivasyonu arttırmak için…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Uyanıp işe gitmenin zor geldiği, kişisel problemlerinizin olduğu ya da yerine getirmeniz gereken görevden memnun olmadığınız günlerde enerjinizi ve moralinizi yüksek tutmanıza yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

Kendinizi güzel hissettirecek bir kıyafet giyin

Enerjinizi yüksek tutmaya sabahtan başlayın. İşe gitmek için hazırlanırken en sevdiğiniz kıyafetleri tercih edin. Sevdiğiniz kıyafetlerin içerisinde kendinize olan güveniniz yerine gelir ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Özel bir kahvaltı planlayın

Sizi ayakta tutacak ve gün boyu bitkin olmanızı engelleyecek ilk şey kahvaltı. Yiyeceklerin, özellikle bazı meyvelerin mutluluk getirdiğini biliyoruz. Kahvaltınızı bu yiyeceklerle yaparak güne mutlu başlayabilirsiniz.

Öğle yemeğini rahat bir yerde yiyin

Asla, asla ve asla yemeğinizi çalışma masanızda yemeğin. Öğle tatilini ofis ortamından farklı bir yerde geçirmek size moral verecektir. Zorlu günlerde mutlaka hava alabileceğiniz bir yerde yemek yemeği tercih edin.

Ofiste ara sıra ayağa kalkın

Konsantrasyon zorluğu çekiyorsanız ya da bir türlü ilham gelmiyorsa ara sıra kalkıp dolaşmakta fayda var. Yarım saatte bir, bir iki dakika kafanızı dağıtmanız gerekebilir. Hiç değilse su doldurmak için bile ayağa kalkmak size iyi gelecektir.

Masanızı dekore edin, çekmecelerinizi temizleyin

Çalıştığınız alanın derli toplu olması ve size mutluluk veren objelerin bulunması iş yerinde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak veriminizi arttırır.

İş arkadaşlarınızla sosyalleşin

İş arkadaşlarınızla aranızın iyi olması iş hayatınızın daha eğlenceli geçmesini sağlar. İş arkadaşlarınızla iyi diyolaglar içerisinde olmanız ve belli zamanlarda program yapmanız işe gitmekteki motivasyonunuzu arttırır.

 

Kaynak: elmaelma.com

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.