Ofis Koku Makinesi ile Markanızı Zirveye Taşıyın

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Son yıllarda kurumsal koku uygulaması markanın en iyi şekilde ifade edilmesi için önemli bir rol oynuyor. Tasarımı, seçimi ve uygulanması belli bir donanım ve uzmanlık gerektiren kurumsal kimlik kokusu sayesinde etkili bir pazarlama stratejisi oluşturulabiliyor. Etkili bir koku seçimi ile marka bağımlılığı oluşturulabiliyor ve aynı zamanda ürün ya da hizmet satışlarında artış gözleniyor. Ofis koku makinesi kullanılarak iş ortamlarına yayılan koku ile müşterinin marka ile duygusal bağ kurması sağlanabiliyor. Kurumsal kokulandırma ile müşterinin aynı markayı tercih etmesi, markanın farkını ve tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Pazarlamada Kurumsal Kokunun Önemi

Pazarlama konusunda yapılan birçok araştırma, insanların koku hafızalarının diğer duyulardan daha güçlü olduğunu kanıtlanıyor. Kuruma özel olarak tasarlanan kokular, marka algılaması üzerinde etkin bir rol oynuyor ve dolayısıyla da hizmet ya da ürün satışında olumlu etkilere sahip oluyor. Koku pazarlama stratejisinde müşteri ile bir iletişim aracı oluyor. Firmaya uygun koku seçimi, kokuların tasarımı ve kalitesi müşteri ilişkilerine verilen önemi gösteriyor. Koku, bilinçaltını yönlendiren etkili ve gizli bir araç olarak pazarlama stratejilerinde his ve algı oluşumunu yönlendirmek için kullanılıyor. İyi bir tasarıma sahip olan kurumsal kokulandırma ile müşterilerin bilinçaltına firmanız ile müşteriniz arasında duygusal bir bağ oluşturabilir, müşterilerinizin davranışlarını yönlendirici bir etkiye sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Bir İmaj İçin Kurumsal Kokunun Önemi

Hizmetin ya da ürünün sergilendiği mekânın; görünümü, temizliği, kalitesi iyi tasarlanan bir koku ile tamamlanıyorsa müşterilerin mutluluk, rahatlık, huzur ve coşku hisleri çok daha çabuk uyarılıyor.

İşletmelerde ofis kokusu, müşterilerin kendilerini daha güvende, rahat ve huzurlu hissetmesine neden olabiliyor. Marka ve ürün ya da hizmetin tercih edilebilirliğini arttıran kurumsal kokulandırma ile hafızalarda kalıcı bir imaj yaratabilirsiniz. Kalıcı imajınızı, müşterilerinize vermek istediğiniz mesajınızı, kurumsal kimliğinizi, vizyonunuzu en iyi şekilde ifade edebilmek için kurumsal kokunuzun titiz ve özenli bir şekilde seçilmesi gerekiyor.

Fark Edilebilirlik İçin Kurumsal Kokunun Önemi

Bireysel ve toplumsal hafızada yer edinmek için en etkili araçlardan biri olan ofis kokusu, unutulmanızı önleyerek fark edilebilirliğinizi arttırıyor. Kokunun müşteri davranışları üzerindeki etkisi hakkında yapılan araştırmalarda hoş bir kokuya sahip işletmelerde müşterilerin neredeyse %30’unun daha uzun zaman geçirdikleri ve reyonlarla çok daha uzun süre ilgilendikleri gözleniyor. Müşterilerin reyonda uzun zaman geçirmesi, onların ürünlerle fazla ilgilenmeleri ve dolayısıyla da satın alma ihtimallerinin yüksek olması anlamına geliyor.

Rakipleriniz ile aranızda fark yaratmak, etkili bir duyusal pazarlama aracı kullanarak markanızı bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız  Carpex ile dilediğiniz ofis koku makinesini satın alabilir ve kurumsal kokulandırma ile ilgili tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

More from the blog

Daha Sağlıklı Olmak için Yiyebileceğiniz 7 Kuruyemiş

Kuruyemişler protein, sağlıklı yağlar ve antioksidanlarla dolu sağlıklı atıştırmalıklardır. Dengeli bir beslenmede meyve, sebze ve kepekli tahıl yemenin yanı sıra, mükemmel bir ara öğün...

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

“Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York Times Square’de tanıtıldı

Çin'in 5 Kasım'daki 2. Uluslararası Uluslararası İthalat Fuarı'nın açılış gününde, “Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York'taki Times Square'de tanıtıldı ve dünyanın dört bir...

Bir Fincan Kahve, Bir Yudum Mutluluk

The Mill kahve severlerin dünyasına, dumanı üstünde tüten sıcak ve içten bir gülümseme vaadiyle merhaba diyor.