Obeziteyi Sporla Yeneceğiz

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sportif faaliyetlerinin yanı sıra sporda sosyal sorumluluk projeleriyle başarılı çalışmalara imza atan Bostanlıspor, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Karşıyaka Grup Başkanlığı ile protokol imzalayarak, Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Üniversitesi desteğiyle “Obeziteyi sporla yeneceğiz” çalışmasını başlattı.

Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, sporda sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini ifade ederek, “sağlık her şeyin başında gelir. Obezitede çağımızın bir hastalığı. Ancak herkesin çeşitli şekilde bu hastalığı yenme şansı var. Biz de sporla obezitelilere yardımcı olmak istedik. İl Sağlık Müdürlüğü Karşıyaka Grup Başkanı Dr. Yıldıray Çığırgil’in çağrısı üzerine Karşıyaka Belediyesi’nin kulübümüz takımlarının çalışmalarına tahsis ettiği Gode Cengiz Spor Tesislerinde Karşıyakalı obezitelileri spora davet etme kararı aldık. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Obeziteyi sporla yeneceğiz diyoruz ve çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bizi destekleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz ile İzmir Üniversitesi Mütevelli heyet üyelerine ve rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’e çok teşekkür ederiz” dedi.

Erboy, İl Sağlık Müdürlüğü Karşıyaka Grup Başkanlığı ile birlikte afiş hazırlayarak bunu tüm Karşıyaka’ya asarak, kampanyanın daha geniş kitlelere duyulmasını ve daha çok obezitelinin spora çekilerek çağın hastalığından kurtulmasının sağlanmasına çalışacaklarını da sözlerine ekleyerek, kampanyaya destek beklediklerini de söyledi.

More from the blog

Yogadan daha fazlasına adanmış bir hayat: Çetin Çetintaş

Yaptığı birçok çalışma ile Türkiye’de yoganın büyük bir ivme kazanmasını sağlayan Çetin Çetintaş, dergi, YouTube kanalı, Podcast ve yazdığı kitaplar ile de binlerce kişiye...

Dünyanın Farklı Liglerinden Puan Durumu Öğrenme İmkanı

Skorexpress tüm farklı spor dalları adına detaylı bilgiler sunuyor. Her zevke hitap eden oyunlar için eş zamanlı olarak canlı sonuçlara ulaşılabilir. 

2018 Dünya Kupası’nda hangi takım büyük umutlar veriyor? İşte 10 ülke

Önümüzdeki Dünya Kupası’nda tarih yazabilen takımları analiz ediyoruz.

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...