Normal ciltler için cilt bakım maskeleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Normal cilt tipine çok az rastlanır, ne yağlı ne de kuru bir cilttir. Ama en az yağlı ve kuru ciltler kadar bakıma ihtiyacı vardır ki, rengini ve sağlığını korumaya devam etsin.


Temizleme

Üzüm suyu
Bir avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya batırdığınız pamukla cildinizi iyice silin. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurulayın. Çok etkili bir cilt temizleme yöntemidir

Yağmur suyu
İki bardak yağmur suyuna 10-15 damla gliserin koyun ve karıştırın. Bu su ile yüzünüzü iyice yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Traş fırçası
Küçük bir kaba koyduğunuz suya yumuşak bir traş fırçasını batırıp, yüz sabunuyla iyice köpürtün ve yüzünüzü güzelce fırçalayın. Daha sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Cilt temizliği için asla alkol ve kolonya kullanmayın. Bunlar cildin çabuk kırışmasına sebep olurlar.

Bakım maskeleri

Gündüz kremi
Bir adet yumurtanın beyazını iyice çırparak kabartın. İçine bir tatlı kaşığı bal ile birkaç damla bademyağı ilave edin. Bu karışım, krema haline gelinceye kadar çırpın. Hazırladığınız kremi sabahları yüzünüze sürüp 1-2 saat bekleyin. Sonra suyla temizleyin. Haftada 1 uygulayın.

Muz maskesi
Bir tane muzu soyup iyice ezin ve bunu yüzünüze sürüp, 15 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü su ile temizleyin ve nemlendirici kreminizi sürün. Bu maskeyi de haftada 1 yapabilirsiniz.

Cilde parlaklık vermek için

Bitkisel yağlar
Aynı miktarlardaki avokado yağı, buğday yağı, saf zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırıp, cildinize sürün. 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.


Cildi sıkılaştırmak için

Maden suyu
Bir litre maden suyuna 1 tutam lavanta çiçeği, 1 tutam ısırgan otu yaprağı, 1 tutam kırlangıç otu atıp 2 gün bekletin. Sonra, bu su ile yüzünüzü silin. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.