Nej 2012-13 Sonbahar Kış Koleksiyonu ile İstanbul Fashion Week 2012’de

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün artık bireysellik; doğal, sakin ve durağan bir geleceği simgeliyor!. Minimalizmi sessizce protesto ederek abartısız, şeffaf dokunuşlarla maneviyata yöneliyoruz…

Gelecek; radikal tarafsızlıkla varoluş nedenimizi ve devam etme isteğimizi tetikliyor. Kendimizi sevdiğimiz, bedenlere hapsolmadığımız ve sadece insan olma sanatını öğrenmeye çalıştığımız bir yaşamı sürmeye yöneliyoruz, ‘biz’ olduğumuz bir yaşamı.

Tarafsız cinsiyet yakarırcasına garip, bir o kadar da doğal artık.Cinsiyetlere göre yerleştirilen kısıtlamaları kaldırıp daha iyi bir seçime izin vermek için “biz ne istiyoruz?” ve “nasıl etkileşim kuruyoruz?” gibi sorulara aranan yanıtlar NEJ “2012-13 Sonbahar/Kış” koleksiyonunun çıkış noktası oldu.

Temel noktalar şunlardı:

  • İkiz bedende, saf, katkısız, cesur, zarif ve doğal olmak.
  • İşlenmiş çift katmanlardan oluşan kesitlerle üçüncü boyut etkisi.
  • Unutulmuş bir çevrede harikalar yaratmak için bir geri dönüş.
  • Mistik bir ham gelişmişliği sağlamak için, bir ‘eko-manevi’ odak.
  • Doğayla paralel, mistik, hazcı, sürdürülebilir bir neo-şaman perspektifine doğru lüks yaşam.
  • Orijinal ve insan yapımının bir arada olduğu, farklılıkları sayesinde çağdaş hibritler oluşturan, mutasyona uğramış karmaşık ama bir o kadar da sakin yaşamlar.

Nej “2012-13 Sonbahar/Kış” koleksiyonunda alternatif göçebe yaşam yaklaşımlarıyla, sürdürülebilir bir tasarım, lüks ve yaşamın içindeki sahtelikleri yok eden rafine bir çizgi var.

Bu koleksiyonunda moda tasarımcısı Nejla Güvenç, lüks ve harcamaya karşı doğaya saygılı bir mimar titizliğinde organik şekillerden esinlenerek siluetlerini mükemmel bir simetri ve dengeye oturtuyor…

Androjeni düşündüren gölgeler arasında hassas renk paleti arzulanan sakin atmosferi yansıtıyor. Soğuk, temiz kireçli tonlar, kış keneviri, kayısı yeşili ve gri vazgeçilmezler arasında. Aşınmış tuğla ve kireçli yüzey dokuları renk paletine ayrı bir fon sağlıyor.
Sıcak alev kırmızısı, yanık kahve, karamel, şekerleme ve maden renkleri ise koleksiyona anti-nostaljik hissi veriyor. Yüzey dokuları konsepti modern ile vahşi hayatın uyumla işlediği bir düzeye Taşıyor.

Nej “2012-13 Sonbahar Kış” Koleksiyonunu “Natürel Durağanlık” İle İfade Ediyor!

Tasarımın uzun bir yolculuk olduğunu ve “NEJ” kadınının gerçekte iç içe geçmiş, birbirini şekillendiren ve hatta belki birbiriyle etkileşim halinde olan, birbirine paralel hayatların sonsuzluk serüvenlerini tasarımlarına yansıtan Nejla Güvenç, İstanbul Fashion Week 2012’ye “Natürel Durağanlık” koleksiyonu ile katılıyor.

İstanbul Fashion Week 2012, 11 Şubat, cumartesi günü saat 14.00’da Tepebaşı’nda Fashion Week Çadırı’nda gerçekleştirilecek olan NEJ defilesinde Nejla Güvenç, 2012-13 Sonbahar- Kış koleksiyonu ile yer alacak. Defilede yer alacak mankenlerin makyaj tasarım ve uygulamaları MAC markası tarafından yapılacak. Defilede sergilenecek deri koleksiyonu Deri Tanıtım Grubu (DTG) tarafından desteklenecek.

İstanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamındaki NEJ / Nejla Güvenç defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.