Nazım Hikmet ölümünün 50. yılında anılıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Genco Erkal’ın Nazım Hikmet’in şiirlerinden uyarladığı ‘Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar‘ isimli oyunu Boğaziçi Üniversitesi’nde sahnelenecek. Boğaziçi Üniversitesi, 150. Yıl etkinlikleri kapsamında 3 Nisan Perşembe günü saat 20:00’de Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu’nda sahnelenecek oyunda, usta oyuncuya Tülay Günal eşlik edecek.
nazim_olumunun_50_yilinda_aniliyor-0

Genco Erkal sahnede

Genco Erkal’ın, Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği ve sahnelenmeye başladığı günden beri oldukça ses getiren ‘Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar’; ozanın, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatıyor. Usta oyuncunun, Hikmet’in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklandığı oyunda, izleyici adeta ozanın destansı yaşamındaki o yıllara doğru yolculuğa çıkıyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenecek oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım Hikmet şarkıları da seslendirilecek.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.