Nasıl Daha Genç Görünebiliriz?

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

genc-gorunme

Kim istemez 50’sinde 40 hatta 30 görünebilmeyi. Cildimiz yıllar geçtikçe elastik dokusunu kaybedip ışıltısını yitirmeye başlıyor.Eskisi gibi görünmesek de daha genç ve diri bir cilde sahip olmak için tüyolar da yok değil.

Çoğu kadın da bunu başarıyla gerçekleştiriyor. Onların izlediği yöntemleri ve yaş almadan yaşlanmayı isteyenler için bir yol rehberi hazırladık… İşte 10-20 yıl daha genç, iyi ve genç görünmenin yöntemleri..

Bazı Hormonların Doğru Çalışması

Melatonin, östrojen, glikoz, tiroid, kortizol gibi hormonlar doğrudan ya da dolaylı olarak cilt yaşlanmasından sorumludur.Örneğin ‘’Uyku Hormonu’’ olarak da bilinen  Melantonin sağlıklı uyku ve vücudun biyolojik vücut saati için oldukça önemlidir.Dolaylı etkiyi gece biz uyurken cildi yenileyerek yapar.Dolayısıyla en çok salgılanan saat olarak 22.00-04.00 arasında uyku pozisyonunda olur isek cildimizin yenilenmesine katkıda bulunmuş oluruz.

Yine aynı şekilde Kadınlığın doğal seyrinde yaşanacak olan menopoz döneminde östrojen seviyesi oldukça azalacağından cilt yüzeyindeki lipid, su ve kolajen azalarak cildin yaşlanmasına sebep olacaktır.Akılcı çözüme gelince bol sıvı tüketimi dengeli bir beslenme ve östrojen içerikli kremler bu sorunu minimalize edecektir. Vücut ve cilt sağlığı için bu ve benzeri hormonların dengesini koruyarak önleyici tedbirler alabiliriz.

makyaj-malzemeleri

 

Doğru makyaj,Kaliteli Malzeme

Makyaj yaparken uygun ton ve kaliteli malzeme önemli.Doğal yaşlanma sürecinde kaz ayağı bölgesi,burun ve dudak üstlerinde oluşan kırışıklardan şikayetçiyseniz, krem farlardan uzak durun. Pudra farlar sizin için daha uygun olacaktır. Göz içlerine de beyaz kalem kullanmak ışıltılı bir görünüm verecektir.

Ayrıca kaşlarınız seyrekse kalemle araları doldurarak yaşlı görünümü minimuma indirebilirsiniz. Allık seçiminde şeftali ve pembe tonlar seçilmeli, vuruşlar tam elmacık kemikleri hizasından yapılmalıdır. Aksi halde aşağı ya da yukarıdan yapılan vuruşlar genç görünümü kaybettirir .

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.