Mymediks Nedir?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mymediks’de kişilerin demografik bilgileri, acil durumda ulaşılacaklar, sigorta bilgileri, alışkanlıkları, sağlık harcamaları, alerjileri, aşıları, sağlık sorunları, geçirdiği operasyonlar, ilaç bilgileri, tahlil ve test bilgileri, aile bireyleri sağlık bilgileri, sağlık dokümanları, doktor ve hastane bilgileri ile birlikte tansiyon, şeker, ateş, ağırlık, vücut kitle indeksi, kandaki oksijen satürasyonu, solunum sayısı, kolesterol gibi vital parametreleri (değerleri) bulunur.

Tansiyon, şeker, ateş, ağırlık, vücut kitle indeksi, kandaki oksijen satürasyonu, solunum sayısı gibi yaşamsal değerler manuel olarak kaydedilebildiği gibi ölçüm cihazlarından kablosuz olarak mymediks’in kişisel sağlık kayıtları veritabanına, sağlık profesyonellerinin veritabanına ve izleme monitörlerine gönderilebilmektedir. Sağlık profesyonelleri bu verileri yorumlayarak yine sistem üzerinden hastaya gerekli bilgiyi güvenli bir şekilde iletir. Bu sayede değerlerde doğruluk sağlanmakta ve zaman kazanılmaktadır. Web’de, mobil cihazlarda ve flash belleklerde oluşturulabilen ve saklanabilen tüm bu bilgiler paylaşılabilmekte, raporlarla ve grafiklerle de izlenebilmektedir.

-Gereksiz muayene ve testlerin yapılmasını engelleyerek sağlık harcamalarını azaltır.

-Sağlık kontrollerinde, doktorların ihtiyaç duyduğu sağlık bilgilerinin toplu olarak sunulması sayesinde muayenelerin gereksiz yere uzamasını engeller; zaman tasarrufu sağlar ve doğru teşhis konmasına ve doğru tedavi uygulanmasına yardımcı olur.

-Kişisel sağlık kayıtlarına her zaman ve her yerden güvenli erişim imkanı sunar.

-Acil durumlarda ve sağlık kontrollerinde sağlık profesyonellerine, kişilerin; sağlık özgeçmişi ve soy geçmişi ile ilgili bilgilerini doğru ve toplu olarak sunmalarını sağlar.

-Kişisel sağlık bilgilerinin kişinin kontrolünde olmasını sağlar. Kişiler sağlık bilgilerini sadece istediği ve yetkilendirdiği kişilerle paylaşır.

-Kişisel sağlık kayıtlarının her zaman derli toplu, kolay okunabilir, anlaşılabilir, güncel olmasını ve her an her yerden 7/24 ulaşılmasını sağlar.

-Tansiyon, şeker, kandaki oksijen, EKG, ateşölçer, tartı gibi medikal cihazlarda yapılan ölçümlerin değerlerinin kablosuz olarak, doğru ve güvenli bir şekilde sağlık profesyonellerine, sağlık hizmeti sunanlara ve kişisel sağlık bilgilerine aktarılmasını sağlar.

-Rahat, güvenli ve kaliteli yaşam konusunda yardımcı olur.

-Kişilerin; uzaktan izleme ve mobilite sayesinde uygun tedavi ve bakım hizmeti almalarını, normal yaşamlarını ve aktivitelerini sürdürmelerini sağlar.

-Sağlık harcamalarının, tedavi ve bakım maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.