Mutlu bir yaz hamileliği için…

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz mevsiminin güzellikleri ile beraber zorluklarını da yaşamaya başladığımız bu günlerde, kadınların sağlığı için yaz hamileliği uyarılarını da gözden geçirmekte yarar var.

Yaz hayatımızı, hem aşırı sıcaklar ve buna karşılık vücudumuzun yanıtları yönünden hem de tatil mevsimi olduğundan gözden geçirmek, hastalık ve sıkıntılarımızı azaltacaktır.

Kadın vücudunda, aynı ağızlarımızda olduğu gibi, vajinada doğal olarak yaşamını sürdüren bakteriler vardır.

Kadıköy Florence Nightingale Hastanesinden, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cem Baykal mutlu bir yaz gebeliğinin adımlarına dikkat çekti.

Bakterilere dikkat!

Vajinadaki bakteriler içinde doğal ve yararlı olanları yanında, uygun şartları bulduğunda baskın hale gelerek sorun ve şikâyetlere neden olabilen zararlı bakteriler de vardır. Bu kötü bakterileri baskın hale getiren uygun şartlar ise aşırı sıcak, terleme, nem ve sıcağa bağlı değişikliklerdir ki bu değişimlerin hepsi gerek aşırı sıcakların yaşanması durumunda gerekse de deniz ve havuz gibi alışkanlıkların hayatımıza girmesi nedeniyle yazın daha yoğundur. Bu şartları bulan ve vajinayı koruyan, olması gereken yararlı bakterileri yenerek baskın hale gelen zararlı bakteri ve ajanlar üremeye ve ortamı ele geçirmeye başlarlar.

En sık görülen vajinal enfeksiyonlar mantar enfeksiyonları ve bakteriyel vajinozis denilen durumlardır. Bu iki enfeksiyon da mantar hücreleri ya da bakterilerin aşırı üremesi sonucu ortaya çıkar ve genelde aşırı kaşıntı, yanma, rahatsızlık hissi, kızarıklık ve akıntı ile belirti verir.

Haberimizde ilerlemek için lütfen aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.