Mükemmel gülüş için 3 adım

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaz aylarında estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazanmak isteyenler, ilk adım olarak işe dişlerden başladıklarında sonuç mükemmel oluyor. Dişlere yapılan çeşitli estetik uygulamalarla dişlerdeki şekil bozuklukları gideriliyor, dişler beyazlatılıyor, kadınlarda estetik harikalar yaratan botoksun mucizevi etkilerinden faydalanılarak dişler ve gülüşler güzelleştiriliyor.

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, mükemmel gülüşü yaratmak için takip edilen 3 adımı şöyle anlatıyor:

1. adım: Diş etlerindeki pürüzler düzeltiliyor

Dişlerden daha baskın öne çıkan diş etleri ya da asimetrik diş eti görünümleri, estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan Gingivoplasti yardımıyla düzeltilebiliyor. Lokal anestezi uygulanarak, lazerle fazlalık olan diş eti kısmı çıkarılarak, gerekirse ardından uygulanacak laminate porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenlerle beklentilerin üstünde sonuçlar alınabiliyor. Kadınların yakından tanıdığı bir estetik uygulama olan botoks da, artık diş estetiğinde güvenle kullanılıyor. Bu uygulama sayesinde, diş etlerindeki görsel kusurlar etkisiz hale getirilebiliyor. Gülümserken diş etlerinin görünmesi durumunda, burun deliğinin altındaki iki noktaya botoks uygulanarak, üst dudağın bir miktar aşağı inerek diş etlerinin baskın olan görünümü giderilebiliyor.

2. adım: Bonding yöntemiyle dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları gideriliyor

Hemen hemen tüm yaş gruplarına uygulanabilen Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanıyor, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde gideriliyor. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün oluyor. Bu yöntemde seans süresi yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürüyor. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu uygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmuyor. Çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlem yapılabiliyor.

3. adım: Dişler beyazlatılarak mükemmel bir gülüş garantileniyor

Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanıyor. Bu maddelere yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştiriliyor. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak belirleniyor.
Yazan: Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu

More from the blog

Türk kadını kaş ve kirpik güzelliğine önem veriyor

Türk kadınları makyaj ürünlerinde Avrupalı kadınların ruj tutkusunun aksine, dudaklarını değil gözlerini vurgulayacak uygulamaları tercih ediyor.

İksir Güzellik: Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri Online Satış Sitesi

İksir Güzellik, dünyaca ünlü 100’den fazla kişisel bakım ve güzellik markasını piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Ev Kadınları Şimdi de Kalıcı Makyaj Eğitimlerine de El Attı

Ev kadınları için yeni bir istihdam alanı daha doğuyor. Evden çalışarak kendilerine yeni gelir kapıları açan girişimci ev hanımları kazançlarından ve çalışma şekillerinden son derce memnunlar.

Güzellik Koçunuz Netmoda Videolar

En yeni saç ve makyaj önerileri ve uygulaması için danışacağınız en uygun adres Netmoda videolar