Motivasyon Kaynağınız: Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Çalışma Masası
Çalışma Masası
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

İster ofisinizdeki odanız olsun isterseniz home-office çalışın fark etmez, çalışma odanız yaratıcı ve ilham verici olmalı. Uzmanlar da çalışma odalarının ve alanda çalışmanızı sağlayan çalışma masasının, yaratıcılığın en üst düzeye çıkmasına yardımcı olacak dekorasyon fikirleriyle donatılmasını öneriyor. Yaratıcı fikirlerle çalışma alanınızı canlandırmak, işyerinde ya da evinizdeki günlük hayatınıza gerçekten olumlu bir etki yapabilir.

Çalışma Masası Ve Sandalyenizin Ergonomik Olması Çok Önemli

Ofisinizdeki odanız ya da evinizdeki özel bir çalışma alanı, etraftaki dikkat dağıtıcı unsurları bir kenara bırakmanıza ve işe odaklanmanıza yardımcı olur. Peki, çalışma ortamı nasıl olmalı? Kendi ilham alanınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için bazı önerilerimiz var. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, bu bir oda veya odada bir köşe bile olabilir, bu alanı tasarlarken öncelikle eşyaların ergonomik olmasına dikkat etmelisiniz. Çalışma masası ve çalışma sandalyesi bu mekânın en önemli mobilyalarıdır. Çalışma masası ve sandalye için pek çok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, masa ve sandalyenin doğru yükseklikte olması. Yanlış ayarlanmış ofis koltuğu ve masaları, sırt ve boyun ağrısına hatta bazen de fıtık gibi istenmeyen rahatsızlıklara yol açabilir.

Tüm Gün Çalışmak İsteyeceğiniz Mekânlar Yaratmanın Yolları

Evlerdeki çalışma odaları belki de en çok ihmal edilen odalardandır. Bu odalar, boyutlarına uygun bir çalışma masası ve etrafındaki, keson, duvar rafı gibi birimlerle donatılmış mobilyalarla dekore edilebilir. Masanın altına koyacağınız şık bir çöp kovası, masa üzerinde görmekten hoşlanacağınız ve çalışırken tatlı bir ışık yayan bir tasarımcı lambası çalışma motivasyonunuzu artırabilir. Duvarda birkaç güzel tablo ve hatta rafa koyacağınız yeşil yapraklı bir bitki de odanızı adeta gün boyu çalışma isteği uyandıran bir yere çevirebilir. Evlerdeki çalışma odalarının duvarlarının renginin ofislerdeki gibi nötr olması da gerekmez. Renkler odaya enerji verir ve ilham verici hissetmenize yardımcı olabilir. Bu noktada çalışma masası seçerken de ortama uygun ahşap, venge ya da metal gibi materyallerden yapılmış olanları tercih edebilirsiniz.

Çalışma Masası

Uygun Çalışma Masası İçin İpuçları

Evde ya da ofiste çalışmak için ayrılan mekânların büyüklüğü bu mekânların dekorasyonu için önemli ipuçları sunar. Geniş odalarda elbette rahat bir şekilde yayılarak çalışabileceğiniz büyük çalışma masası fikirlerinden faydalanabilirsiniz ama küçük bir odanız ya da oda bile değil, odada bir köşeniz varsa buraya uygun açılır küçük, katlanır çalışma masası seçeneklerini düşünebilirsiniz. Çalışırken kitaplardan faydalanıyorsanız ve yeriniz varsa kitaplıklı çalışma masaları sizin için daha uygun olabilir. Çalışma sandalyesi olarak tekerlekli olanları tercih edebilirsiniz, böylece çalışırken hareket etme kâbiliyetiniz olur. Bu arada çalışma odanızdaki mobilyalarınızın evdeki diğer mobilyalarla uyumunu da gözetmenizde fayda var. Eviniz geleneksel bir dekora sahipse, sıcak ahşap renginde bir çalışma masası ve sandalye idealdir. Modern bir tasarıma sahip home ofiste ise yine modern dokunuşlara sahip, metal detayları olan masa ve ofis koltukları tercih edilebilir.

Konforlu, Pratik Ve İşlevsel Alanlar Yaratın

Çalışma odaları için en ideal olanı, çalışma masasını doğal ışık alan bir pencerenin önüne yerleştirmektir fakat odanızın penceresi yoksa ya da çok küçükse bu duruma uygun bir çözüm düşünebilirsiniz. Bilgisayardan kafanızı kaldırıp karşıya baktığınızda boş bir duvar görüyorsanız, masanızın hemen üstüne güzel bir resim asın veya sandalyenizi kapıya bakacak şekilde konumlandırın. Bu size konforlu bir çalışma alanı yaratmada faydalı olabilir. Çalışma isteğinizi artıracak, estetik olmasının yanı sıra işlevsel, ergonomik ve pratik bir kullanıma sahip çalışma masası, sandalye ya da ofis koltuğu seçmek için yüzlerce seçeneğin bulunduğu Koçtaş’a bakmayı unutmayın. Ofisinizde ya da evinizdeki çalışma odanızda çok fazla zaman geçiriyorsanız harika bir çalışma masası ve sandalyeye yatırım yapmanın tam zamanı. Koçtaş’ın web sitesinden seçip sepete ekleyeceğiniz güzel, ergonomik, işlevsel ve pratik bir masa ve sandalye, ayıracağınız bütçeye değecek.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.