Modern Ofis Dekorasyonu Fikirleri

tarafından
739
Modern Ofis Dekorasyonu Fikirleri
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Kurumsallaşma anlamında sürekli aşama kaydeden ve ileri seviye hale gelen ülkemizde ofis dekorasyonu konusu da yine önemli bir ana başlık haline geldi. Türkiye genelinde artık ofis projeleri de artıyor. İstanbul başta olmak üzere modern bir ofis amacı içerisinde olan iç mimarlar da bu anlamda yine fark yaratıyor.

Modern ofis dekorasyonu fikirleri ile alakalı olarak bu zamana kadar atılan somut adımların herkes için çok büyük önem arz ettiğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Tabi ki sizler için de en iyisini hedefliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda en iyisini hedeflemek için dekorasyon tarzları açısından da çok daha net bir şekilde analiz yapabilme şansına erişebileceksiniz.

Modern Ofisler için Dekorasyon Fikirleri

Ofis dekorasyonlarında artık o ortamda yaratmak istediğiniz havaya göre iç mimarlar tarafından bir prensip benimseniyor. Bu prensipler akabinde ortaya çıkan seçenekler, aslında tam olarak modern bir görünümü ortaya koyuyor. Büyük şirketlerin ofisleri, zaman içerisinde herkes için bir imreniş kaynağı oldu. İç mimarlardan ofis dekorasyonu önerileri hakkında bir derleme hazırladık. Bu derlemeyi sizlere sunacağız.

  1. Öncelikle şirket logonuzun renklerini iç dekorasyon esnasında benimseyin. Birden fazla renk olsa dahi bu renkler sizin çıkış noktanız olacak.
  2. Logonuzdaki çizgiler de ofisinizde belirleyici olması. Duvar kağıtlarında bu tarz esintiler yaratmak farklı olacaktır.
  3. Ofis mobilyalarında günümüzde deri seçenekler çok tercih ediliyordu ancak sıcaklar nedeni ile artık ipek desenli koltuklar daha da fazla.
  4. Strashop tarzında duvarda ofis logonuz ile birlikte çok modern bir görünüme ulaşırsınız. Markanızı ofisinizde yaşatmak ve çalışanların dahi bunu önemsemesini sağlamak önemlidir.
  5. Duvar renklerinde çeşitlilik sağlamak önemli. Özellikle cepheleri gören duvarlar iki ayrı renkle net şekilde görselleştirilebilir.
  6. Ahşap seçenekler ön planda. Özellikle toplantı masası ya da dosyalama dolaplarında bu seçenekler fark yaratacak.
  7. Perdelerde özellikle stor perde seçeneği üzerinde durmak önemli. Hem pratik, hem de desenli modelleri ile dikkat çeken önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.
  8. Duvar kağıtlarında modern çizgiler kullamak ideal. İnsanların baktıkça ilham alacakları tablolar, aksesuarlar yine fark yaratan diğer seçenekler olacak.
  9. Geniş alanlar bırakın. Her yeri doldurmak zorunda değilsiniz. Geniş alanlar, zaman içerisinde sizlere yeni dekorasyon fikirleri uygulama konusunda da modern seçenekler sunacak.
  10. Çalışanlarınıza yaratıcılıklarını konuşturabilecekleri alanlar yaratın. Çizim duvarları, resim çekinme alanları, oyun alanları bu anlamda yine fark yaratacak seçenekler arasında.

Kısacası modern bir ofis esintisi yaratabilmek için saatlerce, aylarca plan ve proje yapmanıza gerek yok. Kendi zevkleriniz ve içinize sinen dekorasyon zaten iyidir ve moderndir. Günümüzde standartlar çok ciddi anlamda yükseldi. Dolayısı ile sizde gördüklerinizden esinleneceksiniz. Her zaman en iyisine bizzat ulaşacaksınız.